שתף קטע נבחר

עלו ברשת: הנזק הסביבתי שלכם

דו קיום עם עפיפונים, קהילתיות ברחובות, אינדקס תיירות קהילתי, מאגר מידע לשוק ההון, טיפול בראסטות, איך תולשים לב של אדם בשידור חי, משחקי פלאש ועוד

פייבוריט: המחיר האקולוגי שלך

 

אם תהיתם פעם איך ניתן לדעת עד כמה עצם הקיום שלכם גובה מחיר אקולוגי מכדור הארץ - כעת תוכלו גם לבדוק זאת באמצעות האתר הירוק "טביעת כף הרגל שלי". האתר מאפשר לכל גולש לענות על סדרה בת 15 שאלות הנוגעות לאורח חייו, ובסופו מציג הערכה של העלות והנזק שאותו גולש יוצר מעצם קיומו לכדור הארץ, על רקע הנתון הממוצע מאותה המדינה (שלח: ברוך).

 

קהילה: אצלנו בשכונה

 

תושבי אחוזות הנשיא, שכונה חדשה בעיר רחובות, גילו עד כמה הרשת יעילה לארגון הקהילה לפעילויות חברתיות, אך בעיקר לניהול ולגיבוש המאבקים שהם מנהלים מול העירייה ויזמי השכונה בכל הנוגע להיבטים שפוגעים באיכות חייהם. האתר מאפשר לכל תושבי השכונה להתעדכן ולהשתתף בפעולות המחאה שנוקט הוועד בעניין מקומות חנייה, הצבת פחי אשפה ענקיים של העירייה, התוכנית להעביר לשכונה את המרכז הלוגיסטי העירוני, התקנת אנטנות סלולריות ועוד. באתר מפרסמים התושבים את התמונות המעידות על הפרות הסכמים מטעם העירייה, מקיימים דיונים בפורומים, ומחליטים ביחד על דרכי הפעולה הבאות.

 

שעשוע: פרס בגימטריה

 

הידעתם, למשל, ששמעון פרס, 806 בגימטריה, זהה גם לקשקוש, דבר שקר, או סתם תה מפרחי בבונג? המחשבון הזה הוא כלי מדליק למי שאוהב

להתקשקש בגימטריה. הוא יתרגם כל מילה שתזינו לערכה המספרי בגימטריה, ובמקביל - יציג גם סדרה של מילים, שמות וביטויים שערכם המספרי זהה (שלח: דן דקל).

 

שירות: כתובות בקיצור נמרץ

 

את ההגמוניה בתחום קיצורי הכתובות החזיק עד היום TinyURL, והוא אחד הכלים המוכרים והיעילים ברשת, המאפשר לכל גולש לייצר כתובת פשוטה וזכירה גם לקישור המסובך והמורכב ביותר. אבל הוא לא היחיד, ShortURL או בקיצור, Shurl, מספק את אותו השירות בדיוק. לשימושכם (שלח: גדעון נח).

 

דו קיום: עפיפון של תקווה

 

שני אמנים ישראלים, עדי יקותיאלי וג'ורג' נוסטס, צפו באקראי בילד שהעיף עפיפון אל מעבר לגדר ההפרדה, ובו במקום קיבלו השראה. המבצע המרשים שהם מקיימים בחודשים האחרונים ביוזמת העמותה לאמנות בקהילה ולדיאלוג בינתרבותי, ובמימון קהילות יהודיות בעולם, הוא הפרחת עפיפונים של תקווה משני

עברי גדר ההפרדה. האירוע עצמו יתקיים ב-20 במאי, ובכוונת יוזמיו להפוך אותו למסורת. האתר שהשיקו בינתיים עוקב אחר התנהלות הפרויקט, ואף מציג עפיפונים שיצרו ילדים במיוחד לקראת היום הזה.

 

שיער: מוסך לראסטות

 

איזה יופי: האתר החינני הזה שייך לדרדי, מספרה תל אביבית, שמגדירה את עצמה המוסך הישראלי הראשון לשיער. הצוות מתמחה בצדדים האלטרנטיביים של השיער, כלומר בעיצוב ראסטות, צמות אתיופיות ותוספות שיער. האתר בנוי נכון ומעוצב נהדר, משלב גלריות של תסרוקות וראסטות, מסביר את השיטות, הטיפולים והתכשירים לתחזוקה ראויה של ראסטה וצמות-נוסח-מהרטה (כולל שאלת מיליון הדולר: איך חופפים את זה!?), ובעיקר - יוצר ערך מוסף אדיר למספרה בגישה הידידותית, במקוריות ובטרמינולוגיה החביבה. עם זאת, מומלץ לנער את מפעילי האתר המצוין, ולעודד אותם להגיה נמרצות את הטקסטים: היקף השגיאות בו עושה רושם רע מאוד.

 

שירותים: איפה נקי

 

האתר הפרטי הזה הושק רק בימים האחרונים, הוא מעוצב ובנוי רע, מפעיליו עדיין לא מציגים בו תכנים כמעט, אבל הרעיון עצמו שווה איזכור, בהנחה שציבור הגולשים יידע להביא את התנועה והתכנים הנדרשים להצלחתו. דירוג בתי השימוש בישראל קורא לגולשים לשלוח תמונות של שירותים ציבוריים שנראים חרא בקניונים, במסעדות, באתרי נופש ובמוסדות ציבוריים, על מנת להציג אותם באינדקס בתי השימוש שבאתר, ובאמצעותם לדרג את רמת השירות לקהל של האתר או המבנה. בינתיים גם האתר הזה עצמו אינו נוסק הרבה מעל גובה האסלה, אבל תודו שהרעיון מדליק.

 

שיווק: קבלו עצות

 

שדרוג נאה ל-All Marketing, מגזין השיווק שמפעיל כבר למעלה מחמש שנים היועץ העצמאי אורן בסון, שאלפים מנויים על הניוזלטר המקצועי שהוא עורך. באתר מביא בסון חדשות מתחום השיווק והפירסום, מאמרים מקצועיים, עצות, המלצות על ספרים ואתרים, לוחות מודעות ופורומים לשימושם של סטודנטים ואנשי עסקים.

 

מאגר: מיסוי שוק ההון

 

בעקבות השינויים המשמעותיים שחלו בתחום בעקבות הרפורמה במס ההכנסה, יזם אלכס שפירא, עורך דין ורואה חשבון, את הקמתו של קפיטקס, מאגר מידע עצמאי בנושא מיסוי שוק ההון. האתר מציג מאמרים ומדריכים, מילון וקישורים לביאורים של מונחים מתחום מיסוי ושוק ההון, אינדקס איכותי של אתרים כלכליים, פורום על מיסוי בארץ ובחו"ל, ומעין מועדון שמשגר לחברים שנרשמו אליו הודעות על חידושים ישירות לדואר האלקטרוני.

  

תיירות: הייתי וראיתי

 

אתר קהילתי חדש מציע לגולשים להשתתף במאגר מידע על יעדי תיירות בעולם. הגישה המקורית של האתר נשענת על תוכן שכתבו הגולשים - מאמרים, מסלולים, טיפים, המלצות, יומני מסע ועוד - על עשרות ערים, מדינות ואתרי נופש. האתר מביא גם אינדקס לאתרים שימושיים ומידע על אטרקציות, ומפעיל פורומים לייעוץ ישיר בין הגולשים.

 

קניות: מזמינים, זוכרים וחוזים - שלושה אתרי מסחר וקניות חדשים, שראויים להתייחסותכם:

 

הברוקר - האתר החדש הזה מציג שיטת קניות מקורית, שפיתח שרון רוקח בעזרת המרכז לטיפוח היזמות: הגולש יכול לבחור מוצר כלשהו מתוך קטלוג גדול מאוד של מוצרים מכל הקטיגוריות, לעיין במפרט הטכני שלו ובמחירי המחירון - ולהגיש הצעת מחיר עצמאית, על פי שיקולו ותקציבו.

 

מהשלב הזה האתר מחפש למענו באופן מקוון את הספק שמוכן למכור את המוצר במחיר זה, ואם אין הצעה כזו ברשת, מתחייבים מפעילי האתר לחפש את המוצר גם אצל ספקים אחרים, נטולי אתרים, עד שיימצא מי שיסכים לספק את הסחורה במחיר שהגדיר הגולש. מעניין יהיה לעקוב אחר האתר הזה, שכן הצלחתו יכולה לשנות את דפוסי הקנייה ברשת, ואולי גם מול רשתות השיווק.

 

עצל שכמותי - להברקת הקניות החביבה הזו אחראית נאווה טלפיר, שמציעה פתרון אחד לשתי בעיות: מצד אחד שירות תזכורות על מועדים אישיים חשובים (ימי הולדת, מסיבות וכו') - ומצד שני רשימת הצעות לרכישת מתנות לאירוע המדובר, בחלוקה לדרגות של קירבה ומחיר. טלפיר טוענת שהקימה את האתר

למען גברים שנוטים לשכוח ימי הולדת, ימי נישואים ואירועים משפחתיים אחרים. שירות התזכורות משגר הודעה שבוע לפני כל אירוע, ויש גם אפשרות קבלת הודעות ניג'וס למעקב. קטלוג המוצרים של "עצל שכמותי" מציג המון מתנות מקוריות, והמחירים די מקובלים.

 

גשם באוגוסט - אתר חדש לחברה ותיקה, המשווקת ציוד חקלאי ומטאורולוגי, מציע לחובבים תחנות חיזוי ביתיות מלאות וממוחשבות, כולל חיישנים ותוכנות, במחירים שנחשבים אטרקטיביים למי שמבין בזה (בסביבות 1,500 שקל).

 

הצחוקיה - צרור שבועי של בדיחות קרש מקוונות, סרטונים, משחקים וקשקושים להפגת השעמום, באדיבות קוראי המדור:

 

איגרת כשרה - הקישור הזה, אולי בגלל העיתוי, התפשט בשבוע האחרון כמו וירוס ברשת, ונראה שאין בעל תיבת דואר אלקטרונית ישראלי שלא קיבל אותו לפחות פעם אחת. כחלק מקידום המכירות לספר חדש הפיצו המפיקים את איגרת הברכה הזו לפסח, שכוכביה המזמרים ומרקדים הם כבשה אחת, פרעה אחד, המון מצרים ובני ישראל, ואחד אלוהינו, תחת הכותרת מי שחרר את היהודים?. חמוד וציני. (שלחו: ריטה גפן, נועה בן שבת, ורד שלום, עמית פל).

 

כבשים נרדמות - ואם כבר כבשים, הנה עדר תמים שרועה להנאתו באחו ירוק ומקוון. אתם נדרשים להשגיח על העדר שלכם בשבע עיניים, ובכל פעם שכבשה אחת מנסה לברוח - לעצור אותה באמצעות ירי חץ הרדמה. לא עצרתם אותן? תיענשו. בסוף המשחק יוצגו לפניכם נתונים על זמן התגובה ודירוג המהירות שלכם לעומת אלה שהשיגו גולשים אחרים (שלח: אופיר אלבז).

 

מה היא קופצת - דאחקה פלאשית עשויה היטב וחסרת כל ערך: חתלתולה שמנמנה מקפצת על טרמפולינה, שטן קטן מפגין אלימות מילולית קשה, וסוף מדמם. חסר ערך, אמרנו. (שלח: עמית פל).

 

לירות את גונזו - ובאתר הרשמי של החבובות מצאו למענכם את גונזו המעופף, משחק מדליק, שמזכיר את ייטי והפינגווינים: עליכם לתכנן בתבונה את המרחקים, הזוויות והעוצמה - ולירות מתוך תותח את גונזו, העוף המוזר מהחבובות, אל דלי המים. כשלתם וגונזו התרסק על הרצפה? לא נורא, תמיד אפשר לנסות שוב. (שלחה: נועה בן שבת).

 

לבו של דיוויד - והנה וידאו לא ייאמן, שיערער גם את הספקנים ביניכם: אמן האשליות דיוויד בליין קורע את בית החזה שלו בשידור חי בטלוויזיה, עוקר את לבו ומספיק להציג אותו פועם עדיין לקהל, שניות לפני שהוא מתמוטט על הרצפה. אשליות, אבל קטע חזק. (שלחה: נועה בן שבת).

 

הערה: ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים בשל עומס הגולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוסך לראסטות. חינני, אבל עם שגיאות
עצל שכמותי. הברקה חביבה
לירות את גונזו. משחק מדליק
מומלצים