שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "אנשי חיזבאללה השתמשו בציוד של האו"ם לחטיפת שלושת החיילים"
  כך אמר מקור צבאי בכיר בתדרוך לכתבים זרים. לדבריו, אנשי האו"ם לא עשו דבר כדי למנוע את החטיפה למרות שהיו בטווח ראייה. הגורם הצבאי הזהיר כי ישראל תפעל נגד סוריה אם בשאר לא ירסן את חיזבאללה

  "אנשי חיזבאללה עשו שימוש בציוד של כוחות האו"ם בלבנון (יוניפי"ל) בפעולת החטיפה של שלושת החיילים הישראלים לפני כחודשיים" – כך אמר אתמול (יום ו') גורם צבאי בכיר בתדרוך לכתבים זרים.
  לדבריו, אנשי יוניפי"ל, שהיו בטווח ראייה, לא עשו דבר כדי למנוע את החטיפה של סמ"ר עומר סועאד, סמ"ר בני אברהם וסמל עדי אביטן, וגם לא דיווחו עליה: "לא די בכך שאנשי האו"ם לא סייעו לשמור על הביטחון בגבול, אלא באופן עקיף - ושלא בידיעתם - הם אף סייעו למחבלים בביצוע החטיפה בעצם העובדה שלא התערבו בנעשה".

  "מדיניות מסוכנת של סוריה"

  הגורם הבכיר אמר עוד, כי לסוריה הכוח לרסן את החיזבאללה, אולם במקום זאת הנשיא בשאר אסד מעודד אותם. הוא הזהיר, כי ישראל תפעל נגד הכוחות הסורים בלבנון אם סוריה לא תרסן את פעולות החיזבאללה. לדבריו, הסורים אינם מבינים את ההשלכות של "המדיניות המסוכנת" שבה הם נוקטים, ולמרות שגם סוריה וגם ישראל אינן מעוניינות במלחמה, אסד מאפשר לחיזבאללה לגרור את שתי המדינות לעימות ישיר ביניהן .
  הגורם הוסיף ואמר עוד, כי "נראה שאיראן, עיראק וסוריה החלו בשיתוף פעולה צבאי ביניהן". לדבריו, לאיראן אין כל קושי לשגר ציוד לחיזבאללה, למרות שטורקיה עצרה באחרונה משלוחים כאלה שהיו בדרכם מאיראן ללבנון.

  החיזבאללה: האוייב במצוקה

  סגן מזכ"ל החיזבאללה, השייח' אמין קאסם, מכחיש את הידיעות כי לוחמי הארגון השתמשו בבגדים ובציוד של חיילי האו"ם בעת חטיפתם של שלושת חיילי צה"ל.
  לדבריו, הדלפת הידיעות על ידי גורם צבאי ישראלי בעיתוי הזה מעידה שהאוייב עדיין לא התאושש מהמצוקה שנבעה מהחטיפה

  "איראן מתעצמת"

  ובעניין אחר - המגזין הצבאי ג'יינס דיווח בסוף השבוע, כי ההנהגה הקיצונית באיראן מנצלת את ההסלמה בעימות הישראלי-פלסטיני לדרוש גידול משמעותי ביכולות הצבאיות של איראן.
  בפגישה שנערכה לאחרונה בין שר ההגנה האיראני, עלי שמחאני, לראשי הממשל, דרש שמחאני להגדיל את יכולותיה הצבאיות של איראן. בפגישה חשף שר ההגנה את העובדה שאיראן קרובה לייצור טילי שיוט קרקע-ים. כמו כן דיווח על השלמת רבע מפרוייקט טילי הנ"מ (נגד מטוסים) שמפתחת איראן.
  בסוף השבוע מסר משרד ההגנה הרוסי, כי שר ההגנה של רוסיה, איגור סרגייב, יבקר באיראן, ייתכן עד סוף השנה. רוסיה הודיעה באחרונה שתחדש את מכירת הנשק לאיראן.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  החיילים החטופים
  גנית אוריין
  פקחי יוניפיל בגבול לבנון
  גנית אוריין
  מומלצים