שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מלחמת הגנרלים: זעירא תובע מיליון שקל מזמיר

  ראש אמ"ן במלחמת יום כיפור, אלי זעירא, הגיש תביעת דיבה בסך מיליון שקל נגד ראש המוסד דאז, צבי זמיר. הסיבה: דברים שאמר זמיר בראיון לדן מרגלית

  מלחמת יום כיפור מסרבת לגווע: האלוף במיל. אלי זעירא, ששירת כראש אמ"ן בזמן מלחמת יום הכיפורים, הגיש היום (יום ג') תביעת לשון הרע בסכום של מיליון שקל נגד מי ששירת באותה תקופה כראש המוסד, האלוף במיל. צבי זמיר. התביעה הוגשה לבית משפט השלום בתל-אביב.

   

  עילת התביעה - דברים שאמר זמיר בראיון לעיתונאי דן מרגלית בתוכנית "מוסף המוספים" בספטמבר 2004. במהלך התוכנית האשים זמיר את זעירא שהוליך ביודעין שולל גם את הצבא ואת הממשלה. עוד טען זמיר שזעירא הוא שחשף את שמו של המקור המודיעיני. זעירא טוען שהדברים מופרכים וכי ועדת אגרנט שחקרה את הנושא "לא העלתה על קצה דעתה השערה שכזו".

   

  זמיר סיפר כי מקור מצרי מהימן העביר ידיעה שלפיה ה"תרגיל" הצבאי המצרי שקדם למלחמה עתיד היה להסתיים בהתקפה מצרית על ישראל - כפי שאכן קרה. אך לטענת זמיר, זעירא לא העביר את הידיעה החשובה הזאת לשר הביטחון דאז, משה דיין. "הוא (זעירא) צנזור של הידיעות, הוא משחרר ידיעות שהן תואמות את החשיבה החולנית שלו", האשים ראש המוסד לשעבר.

   

  זמיר גם קרא באותה התוכנית להעמיד לדין את ראש אמ"ן לשעבר על כך שהדליף, לטענתו, את זהותו של המקור המצרי הבכיר שעבד בשירות ישראל לפני המלחמה, ד"ר אשראף מרואן, חתנו של גמאל עבד א-נאצר. "בזה הוא לא רק עשה נזק נוראי בעבר, אלא גם לעתיד לבוא", האשים זמיר. 

   

  זמיר האשים: זעירא כשל ביודעין

   

  "זעירא", האשים זמיר, "היה הצופה, ועליו היתה מוטלת האחריות להתריע על מלחמה. זה היה תפקידו, והוא כשל בזה. אני אומר: הוא כשל ביודעין!". על-פי התביעה, אמר זמיר: "אלי זעירא הוליך שולל, הוליך שולל ביודעין גם את הצבא וגם את הממשלה". 

   

  עוד טוען זעירא בכתב התביעה, שאותו הגיש באמצעות עורך הדין מיבי מוזר כי מדובר ב"מעשה עוולה בוטה, שאין חמור ממנו וחטא בפרסום לשון הרע. הנתבע הפגין את כוונתו הברורה לפגוע בתובע, גם כאשר התייחס אליו במילים הבוטות הבאות: 'הוא משחרר ידיעות שתואמות את החשיבה... החולנית שלו'". על-פי כתב התביעה, דבריו של זמיר הציגו את זעירא כמי שפגע בעמו ובארצו, ופגעו בו קשות.

   

  זעירא הודיע שכל פיצוי שייקבע על ידי בית המשפט יועבר על-ידו כתרומה לארגונים התומכים בחיילי צה"ל. טרם הוגש כתב הגנה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חן מיקא
  אלי זעירא
  צילום: חן מיקא
  צילום: לע"מ
  צבי זמיר
  צילום: לע"מ
  מומלצים