שתף קטע נבחר

אדם "חטף" את כתובת האינטרנט של האפיפיור החדש

רוג'רס קדנהד, כתב טכני, רכש את הכתובת BenedictXVI.com עוד ב-1 באפריל, יותר משבועיים וחצי לפני ההכרזה

איש מחשבים רשם את כתובת האינטרנט הזהה לכינויו של האפיפיור החדש, במטרה לגרוף כסף קל מהכס הקדוש.

 

רוג'רס קדנהד, כתב טכני שחיבר את ספרי המחשבים Java in 21 Days ו-Java in 24 Hours, הסביר לאתר Wired כי רכש את הכתובת BenedictXVI.com עוד ב-1 באפריל, יותר משבועיים וחצי לפני ההכרזה על הבחירה בקרדינל יוזף רצינגר, שיכונה מעתה בנדיקטוס ה-16.

 

בראיון הסביר קדנהד כי ניחש את כינוי האפיפיור החדש. לרוב, האפיפיורים הנבחרים בוחרים בשמות של אפיפיורים מן העבר, לאות הוקרה. לכן, כאשר דווח בתקשורת כי האפיפיור יוחנן פאולוס השני מתקרב לסוף הדרך, קדנהד הימר על שישה מתחמי אינטרנט, אותם רכש: ClementXV.com, InnocentXIV.com, LeoXIV.com, PaulVII.com, PiusXII.com ו-BenedictXVI.com.

 

קדנהד הסביר כי רכש את הדומיינים במסגרת התערבות עם חברים. בשלב זה, BenedictXVI.com מפנה לבלוג של קדנהד, שזכה ל-100 כניסות בדקה מאז האפיפיור נבחר. הוא עדיין לא החליט מה לעשות עם הדומיין החדש, אך התחייב שלא להפנות באמצעותו לאתרי פורנו כדי לא להרגיז 1.1 מיליארד קתולים. כמה מהם כבר האשימו אותו בחטא חמור כלפי הכנסיה והאל בתגובות ששלחו אליו ובאתרי אינטרנט.

 

אילו כתב קדנהד ספרים בנושא דיני מחשבים ואינטרנט או לפחות לקרוא אותם, היה מגלה כי "חוטפי כתובות" (Cybersquatters) לרוב מפסידים במשפטים או בתהליכי בוררות כאשר מדובר בדומיינים שאינם נוגעים להם או לתחום עיסוקם. עם זאת, הוא הבהיר כי חונך כקתולי. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים