שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ארה"ב: חוק חדש קובע - הורדתם סרט, תשבו בכלא
  משתפי קבצים שמחזיקים בעותק בודד של סרט, משחק או תוכנה פיראטית עשויים לשאת בעונש מאסר מרבי של שלוש שנים, על פי חוק חדש שאושר על ידי נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש

  משתפי קבצים המחזיקים במחשב בעותק בודד של סרט לפני הקרנתו עשויים למצוא עצמם מאחורי סורג ובריח למשך שלוש שנים, בעקבות קבלת חוק חדש שאושר אתמול (ד') על ידי נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש.

   

  חוק Family Entertainment and Copyright Act, שהתקבל בקונגרס ביום ג', אושר על ידי הנשיא האמריקני בטקס במעמד של דלתיים סגורות, ומבלי

  שילווה בהצהרה נשיאותית, כמקובל לעיתים. החוק התקבל בעידודה הפעיל של תעשיית הבידור, המבקשת להילחם בתופעה של סרטים המופצים ברשתות שיתוף קבצים כמו eMule וביטורנט עוד לפני הקרנת הבכורה שלהם.

   

  החוק כבר מעורר מחלוקת עזה מצד ארגונים למען זכויות אדם, הטוענים כי הקונגרס נכנע ברצון ללוביסטים של הוליווד ולא חשב על איזונים לטובת הציבור. על פי החוק, כל אדם המחזיק ולו בעותק אחד של סרט לפני הקרנתו או שברשותו תוכנת מחשב או שיר השמורים בתיקייה משותפת המיועדת לרשת שיתוף הקבצים, עלול לשאת בעונש מרבי של שלוש שנות מאסר ובקנסות. זאת, גם אם אותו גולש הוריד את הסרט הפיראטי מהרשת ולא ביצע בעצמו את פעולת ההעתקה.

   

  הותרה "עריכת סרטים לצורך הסרת תכנים פוגעניים"

   

  החוק כולל סעיף נוסף הקובע כי שימוש במצלמות וידאו כדי להעתיק סרטים באולמות קולנוע הוא פעולה פלילית. קבוצות של משתמשים פיראטיים (warez) נוהגים להגניב לאולמות קולנוע מצלמות וידאו זעירות, ולצלם את הסרט מהאקרנים. במקביל, עובדים בתעשיית הסרטים מדליפים לעתים עותקים של סרטים חדשים, לעתים בשלב ההפקה, לרשתות שיתוף קבצים, לפני ההפצה הרשמית. משרד המכס האמריקני מעריך כי קבוצות אלה אחראיות ל-95 אחוז מסך הפיראטיות.

   

  החוק מתיר שימוש בטכנולוגיה להסרת תכנים "פוגעניים" מסרטים (למשל, סצינות אלימות או מיניות), למורת רוחה של אולפני הסרטים, שטוענים כי שירותים המספקות חברות כמו ClearPlay מפרות את זכויות היוצרים שלהן ומשנות את תכניי הסרטים ללא רשות.

   

  למרות זאת, נשיא איגוד אולפני הסרטים בארה"ב (MPAA), דן גליקמן, בירך על החוק החדש ומסר כי הוא "מודה לתומכי החוק בקונגרס עבור תמיכתם החזקה בזכויות הקניין הרוחני". לדבריו, "פיראטיות סרטים אינה פשע ללא קורבנות".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים