שתף קטע נבחר

מתנחלים פצעו מג"ד בהר ברכה

לאחר שאבנים הושלכו ממכונית לעבר משאיות פלסטיניות, פשט כוח צה"ל על ההתנחלות והכריז על המקום שטח צבאי סגור. לטענת הצבא, התושבים סגרו שער ברזל על המפקד

משטרת מרחב שומרון עצרה אתמול (ו') שישה מתנחלים בחשד שיידו אבנים לעבר משאיות פלסטיניות והתפרעו בעת שכוחות צה"ל ביקשו לעצרם. השישה הועברו להמשך חקירה בתחנת אריאל.

 

במקביל, מג"ד בצנחנים, סגן אלוף גיא חזות, פונה לבית החולים עם חשש לשבר ברגלו. לטענת הצבא, במהלך חיפוש אחר החשודים בהר ברכה, סגרו המתנחלים את שער הברזל של היישוב על סגן אלוף חזות והוא נפצע. כעבור שעות אחדות שוחרר המג"ד לביתו לאחר שהבדיקות מצאו כי אינו סובר משבר אלא מחבלה קשה.

 

אתמול בשעות הצהרים הגיע דיווח למשטרה מצה"ל על כך שחיילים באזור חווה 5 (ליד חווארה) זיהו מכונית מסוג סובארו שהגיעה אל מעל המחצבה ליד ההתנחלות הר ברכה והיושבים בה מיידים אבנים לעבר משאיות פלסטיניות.

 

הכוח התקרב לעבר המכונית ונוסעיה נמלטו לתוך הר ברכה. אחד החשודים התבצר בתוך בית ואילו שני חשודים הנוספים נמלטו לעבר מתחם הנוצרים. בסופו של דבר נתפסו החשודים על ידי הכוחות והועברו להמשך חקירה.

 

במהלך הפעילות בהר ברכה הכריז צה"ל על ההתנחלות כעל שטח צבאי סגור. לטענת המתנחלים, המשטרה והצבא פשטו בצורה אלימה על שכונת גבעת רונן שבהר ברכה. עוד טוענים המתנחלים כי במהלך מרדף וחיפושים אחרי שני מתנחלים החליט המג"ד חזות להטיל סגר על שכונת גבעת רונן בה מתגוררות 15 משפחות עם ילדים.

 

לדבריהם, חיילי צנחנים ושוטרים ממשטרת מחוז ש"י פרצו בכוח לבתי התושבים, הוציאו אותם מבתיהם "באופן ברוטלי ומשפיל", שעות ספורות בלבד לפני כניסת החג. המתנחלים מציינים כי החשודים המבוקשים אינם תושבי השכונה.

 

תושבי הר ברכה ציינו כי הם מוקיעים בתוקף "התנהגות מסוג זה וחשים פגועים מההתנפלות על תושבים שומרי חוק שאינם קשורים לאירוע". 

 

"נכנסו אלי הביתה דרך החלון ועצרו את בעלי"

 

מיכאלה בן שחר, תושבת הר ברכה, אמרה ל-ynet: "כבר בבוקר הגיעו הרבה ג'יפים לשכונה בדרום הר ברכה. כנראה שכמה נערים השליכו אבנים ונמלטו וחיפשו אותם. הצבא החליט לעצור כל גבר באזור, לא משנה אם הוא קשור לאירוע או לא. הם הגיעו בלי צווים ודרשו להיכנס לבתים. אלי הביתה נכנסו דרך החלון, עצרו את בעלי וחברים שלנו שהיו פה. לקחו אותם למשטרת אריאל לחקירה".

 

לדבריה, "המשטרה חיפשה נערים שנמלטו ברכב לבן ובכל זאת עצרו את כל הגברים. אני לא יודעת מה קרה שגרם לאירוע, אולי היו זריקות אבנים. יש אורחים שהגיעו לישוב בזמן החג ויכול להיות שהם קשורים לעניין, אני לא בטוחה. בכל אופן, לא משנה מה קרה, הם לא היו צריכים לעצור את כולם ולהשתמש באלימות. אני מקווה שישחררו אותם הביתה לשבת".

 

היא הוסיפה: "אני לא יודעת מה קרה עם המג"ד כי לא ראיתי אבל אם הוא ניסה בכוח להיכנס לבית בלי צו, אני לא מתפלאת שטרקו עליו את הדלת".

 

בן שחר סיפרה עוד: "יש לי שלושה ילדים, הגדולה בת ארבע, והיא ראתה בדיוק מה קרה וכעת מפוחדת מהשוטרים והחיילים".

 

ממשטרת מחוז ש"י נמסר בתגובה כי "לא הוצאו כל הגברים מהיישוב, אלא רק מבית אחד".


פורסם לראשונה 29/04/2005 14:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
(ארכיון)
צילום: צפריר אביוב
צילום: שאול גולן
סגן אלוף חזות. "סגרו עליו את השער"
צילום: שאול גולן
צילום: איי פי
(ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים