שתף קטע נבחר

אישום: רצח קשישה וגנב את תכשיטיה

גנדי רפוביץ' מואשם ברצח שכנתו תוך כדי שוד שביצע בביתה. לפי האישומים הגיע רפוביץ' כדי לגנוב תכשיטים אולם הקשישה שבה לביתה במהלך השוד והפתיעה אותו. או אז "תפס הנאשם את המנוחה מאחור, היכה אותה, ותוך מאבק חנק אותה למוות"

נינה רוזמן היתה בת 74 כשפורץ שפלש לדירתה, גנב את תכשיטיה, ורצח אותה בחניקה. פרקליטות מחוז חיפה הגישה היום (א') בבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד שכנה של רוזמן, גנדי רפוביץ', המואשם ברציחתה.

 

כתב האישום מתאר כיצד בשבעה באפריל השנה הגיע בשעות הצהרים רפוביץ' לבית שכנתו הקשישה ונקש בדלת. משלא נענה, הבחין כי דלת המרפסת פתוחה. הוא נכנס לבית דרך המרפסת והחל לחטט בארונות עד שמצא מספר תכשיטים.

 

במהשך מסופר בכתב האישום כיצד הקשישה שבה לדירתה בדיוק כאשר רפוביץ' עמד להימלט מהמקום. בדרכו החוצה חלף בסלון הדירה ונתקל ברוזמן. 

 

רוזמן החלה לצעוק ולרוץ לעבר דלת המרפסת אולם בשלב זה, כך מתואר באישום, "תפס הנאשם את המנוחה מאחור, היכה אותה, ותוך מאבק חנק אותה על ידי כך שסתם בידו את פיה וכן תפס בגרונה וגרם למותה".

 

לאחר שרצח את רוזמן, כך לפי כתב האישום, הגיף הנאשם את התריסים, נעל את דלת המרפסת ונמלט דרך דלת הכניסה לדירה תוך שהוא נועל אחריו את הדלת ונוטל עמו את התכשיטים שגנב. הנאשם הואשם ברצח, בשוד, בפריצה למקום מגורים ובגניבה.

 

את גופתה שלך רוזמן גילה בנה, שהגיע לבקרה ומצא אותה מוטלת על הרצפה מחוסרת הכרה. הבן הזעיק את מד"א, וצוות טיפול נמרץ שהגיע למקום נאלץ לקבוע את מותה.

  

כוחות משטרה שהגיעו למקום מצאו סימני חבלה ואלימות על גופתה ופתחו בחקירה. תחילה לא היה ברור האם המוות נגרם כתוצאה מאירוע פלילי, או שמא היה זה מוות טבעי.

 

שכנותיה של רוזמן סיפרו עם הירצחה כי היתה אישה טובה. "אין מילים לתאר: אישה חכמה ועדינה שלא הזיקה לאיש ולא פגעה באף אחד. היא חיה לבד בבית ובתקופה האחרונה היא חלתה במחלה קשה וקיבלה טיפולים".

  

השכנות סיפרו כי לרוזמן בן אחד שלא התגורר איתה. היא עצמה עלתה ארצה עם בנה לפני כ-12 שנה מרוסיה, ומאז עלייתה התגוררה בארץ. "איך בשביל כמה שקלים הורגים בן אדם? היה אפשר לגנוב וללכת ולהשאיר אותה בחיים", אמרו השכנות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
(אילוסטרציה)
צילום: שאול גולן
מומלצים