שתף קטע נבחר

הריבית על משכנתאות לטווח קצר - לשפל של 3%

תקופות משכנתא קצרות לתקופות של עד 5 שנים רלוונטיות במיוחד עבור מי שרוצה למחזר משכנתא קיימת תוך קיצור יתרת התקופה שנותרה

הריבית על המשכנתאות ממשיכה לזחול כלפי מטה. בימים אלה הגיעה הריבית לתקופות קצרות של עד 5 שנים לשפל חדש, כאשר ניתן לקבל משכנתא בריבית שנתית של כ-3%. תקופות משכנתא קצרות מעין אלו רלוונטיות במיוחד עבור מי שרוצה למחזר משכנתא, כלומר לפדות את המשכנתא הקיימת ולקחת משכנתא חדשה ליתרת התקופה.

 

המהלך אמנם כרוך בעמלת פירעון מוקדם, שיכולה להגיע גם עד ל-20% מסכום ההלוואה לאור הפערים בין הריבית ששררה בעת שנלקחה ההלוואה לבין הריבית כיום, אך עדיין - במקרים רבים משתלם למחזר.

 

לדברי ראובן צבאג, מנכ"ל לאומי למשכנתאות, היקף המשכנתאות הניתנות לתקופות של עד 5 שנים הוא בשוליים, ורק 2%-3% מהאוכלוסייה לוקחת הלוואות

לתקופות אלה.

 

בבנק אדנים מציינים, כי אנשים כיום בוחרים לקחת הלוואות לתקופות קצרות יותר כדי לנצל את הריבית הנמוכה - ובמיוחד הדבר נכון לציבור ממחזרי המשכנתאות. כך, משפחות שלקחו בעבר משכנתא והספיקו כיום להתבסס, מרשות לעצמן לקצר את התקופה. מדובר באנשים שמכירים כבר את ההוצאה הכספית החודשית הכרוכה במשכנתא ואת הפרופיל הפיננסי שלהם, בניגוד לזוגות צעירים, שזו להם פעם ראשונה שהם מתמודדים עם המשכנתא, ואלה מעדיפים לקחת הלוואות לתקופות ארוכות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים