שתף קטע נבחר

לנבו השלימה את רכישת חטיבת הפי.סי של יבמ

העסקה יצרה את יצרנית המחשבים האישיים השלישית בגודלה בעולם. יו"ר לנבו: הרכישה - אירוע היסטורי עבור החברה ועידן חדש בתעשיית המיחשוב האישי הגלובלית

יצרנית המחשבים הסינית לנבו השלימה את רכישת חטיבת המיחשוב האישי של IBM תמורת 1.75 מיליארד דולר. על כך נמסר היום (א') מלנבו. העסקה יצרה את יצרנית המחשבים האישיים השלישית בגודלה בעולם.

 

העסקה – אחת מהרכישות הזרות הגדולות ביותר שביצעה חברה סינית אי פעם – צפויה להכפיל את מכירותיה של קבוצת לנבו פי ארבע. לנבו היא כבר יצרנית המחשבים הגדולה ביותר באסיה.

 

"בתוך שבועות נשיק מוצרים חדשים", אמר מנכ"ל לנבו, סטיבן וורד, ולא פירט. יו"ר לנבו, יאנג יואנגינג, כינה את רכישת חטיבת המיחשוב האישי של IBM בשם "אירוע היסטורי" עבור החברה. לדבריו, "זהו עידן חדש בתעשיית המיחשוב האישי הגלובלית. האסטרטגיה של לנבו החדשה מבוססת על מה שרוצים הלקוחות שלנו: מוצרים באיכות גבוהה ושירות ברמה גבוהה".

 

החברה אישרה גם כי היא מגייסת כסף נוסף לצורך הרכישה, ואמרה כי שלוש קרנות השקעות פרטיות הסכימו לרכוש חלק בשווי 350 מיליון דולר מהחברה. הקרנות הן טקסס פסיפיק גרופ, ג'נרל אטלנטיק גרופ וניוברידג' קפיטל גרופ.

 

לנבו נמצאת בבעלות חלקית של הממשלה הסינית. החברה הוקמה ב-1984 על ידי אקדמאים מהאקדמיה למדעים שבתמיכת ממשלת סין. מקימי החברה עבדו בתחילה בקוטג' קטן, ועסקו בהפצת ציוד שיוצר על ידי IBM וחברות אחרות. ב-1990 כבר מכרה לנבו מחשבים אישיים תחת המותג שלה.

 

IBM החליטה להתמקד בייעוץ ובתוכנה. מכירת חטיבת המיחשוב האישי ללנבו צפויה לקצץ את עלויות הייצור ולהזרים חיים חדשים לעסקי המיחשוב האישי, שמהווים כיום רק חלק קטן מסך המכירות והרווחים של IBM. ב-2004 החזיקה IBM ב-5% משוק המיחשוב האישי העולמי, לעומת 16.4% לדל ו-13.9% ל-HP. לנבו נמצאת במקום החמישי בעולם מבחינת מכירות.

 

העברת העסקים בתהליך הדרגתי

 

העברת עסקי המחשוב האישי של IBM לידי לנובו תתבצע בתהליך הדרגתי. בחלק מהמדינות בעולם כגון: אוסטרליה, סין, יפן, גרמניה, ספרד, צרפת, ארה"ב ועוד מתבצע המעבר באופן מיידי, ואילו בשורה של מדינות אחרות, ביניהן ישראל, צפוי המעבר להתבצע בעוד כ-3 חודשים.

 

ביבמ ישראל צופים כי להשלמת העסקה לא יהיו השפעות מיידיות על אוכלוסיית הלקוחות והשותפים העסקיים. החברה מסרה כי תמשיך בעסקיה כפי שפעלה עד היום, כאשר הלקוחות והשותפים העסקיים ממשיכים בקשר עם אותם נציגי מכירות, ונהנים מאותן תוכניות שיווק ותמחור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לנבו החדשה: אירוע היסטורי
מומלצים