שתף קטע נבחר

"אתם מתנתקים? אני שותל מלונים"

שי חמו, חקלאי מהיישוב פאת שדה שבגוש קטיף, לא מאמין שתתממש התוכנית להעביר אותו ואת כל חבריו למושב מבקיעים. לדבריו, את המלונים הוא שותל כי "כמו שזה נראה עכשיו, עוד אספיק לשלוח ארגז לשרון"

"מדינת ישראל אינה ערוכה לקלוט את זרם הפליטים היהודיים ביציאת רצועת עזה 2005, לכן השקעתי היום 70 אלף שקלים בשתילת מלונים באדמת גוש קטיף. כמו שנראית הכנת התשתיות לבתים שלנו במבקיעים, אני עוד אספיק לשלוח לראש הממשלה ארגז מלונים ישר מהחממות". כך סיפר היום (א') ל-ynet שי חמו, חקלאי ואב לחמישה מפאת שדה.

 

 

חמו, בן 40, נשוי לאיריס ואב לארבעה. בנו, דביר, נהרג לפני שנתיים וחצי בתאונת דרכים כשעשה את דרכו ברגל מישובם לנווה דקלים. הוא משמש כחבר מליאת המועצה האזורית חוף עזה, מתגורר בגוש קטיף מזה 17 שנים והיה ממקימי פאת שדה - ישוב שהסכים לפני חודשים אחדים לצאת כקבוצה למושב מבקיעים שמדרום לאשקלון. 

 

"אני מתנגד ליציאה מפאת שדה למבקיעים, רק מחוסר ברירה הסכמנו לצאת כקבוצה אחת", אמר חמו. לדבריו, למרות ההסכמה על העתקת היישוב, פרנסת בני משפחתו חשובה מההמתנה לביצוע התוכנית.

 

"יש לי משפחה לפרנס, ואף אחד, לא ראש הממשלה ולא אנשי מנהלת ההתנתקות, לא אומרים לי ממה אוכל להאכיל אותם", אמר חמו והבהיר: "אני חייב לדאוג לבני ביתי, כי מדינת ישראל אינה דואגת להם. לכן הכשרתי את האדמה, הכנתי את החממות ושמתי הרבה כסף באדמה. אם אפסיד – אפסיד. אבל מה, בקצב שמדינת ישראל מכינה את התשתיות לקלוט אותנו בחוץ – נראה לי שאני רק ארוויח מזה".

 

לטענת חמו, לא יתפלא אם תוכנית ההתנתקות תידחה עד לאחר החגים. "אני רואה כבר שממשלת ישראל מדברת על דחייה של שלושה שבועות בתוכנית ההתנתקות בגלל ימי בין המצרים, אז לא אתפלא אם היא תדחה עוד.

 

"אני כבר לא מאמין להבטחות, לא של שרון ולא של יונתן בשיא. פעם האמנתי לו כשאמר: 'נצרים היא כמו תל-אביב וכפר דרום היא כמו נגבה'. גמרתי להאמין לו. אריק שרון מבצע את התוכנית של מצנע, בניגוד לדעת העם. אני עם פוליטיקאים גמרתי - יש לי משפחה לדאוג לה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני סופר
שותל מלונים. חמו
צילום: רוני סופר
צילום: גיל יוחנן
"לא מאמין לו". שרון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים