שתף קטע נבחר

ראש עיריית עפולה התפטר; רוזנבלום בדרך לכנסת

ראש העיר הודיע היום על התפטרותו, וכבר יש קופץ על המציאה: ח"כ אלי אפללו מהליכוד. אם יעזוב את הכנסת לצורך התמודדות בבחירות המקומיות, תיכנס במקומו פנינה רוזנבלום

סגן שר התעשיה והמסחר, ח"כ אלי אפללו, שוקל בחיוב להתמודד לראשות עיריית עפולה במקום ראש העיר המכהן, עו"ד יצחק מרון, שהודיע הבוקר (ב') על פרישתו בחודש הבא. כך נודע ל-ynet. אם יתממש המהלך, תושבע בקרוב לחברת כנסת פנינה רוזנבלום, הבאה ברשימת הליכוד.  

 

מירון, המכהן קדנציה שנייה בתפקיד, אמר במהלך מסיבת עיתונאים בלשכתו כי "מזה מספר חודשים אני חש מיצוי אישי", והוסיף כי אין זה סוד שקיבל הצעה לעבודה במגזר הציבורי. ככל הנראה, מירון קיבל הצעה משר התשתיות, בנימין בן אליעזר.

 

"אתם בוודאי שואלים מה מביא אדם שיש לו מעמד וכבוד לקום וללכת אך אין כאן דבר נסתר מאחורי ההחלטה, אני לא אדם פוליטי. בשעתו נדחפתי לתפקיד אך מילאתי אותו על הצד הטוב ביותר. לא סתם 80% מן הבוחרים בחרו בי בפעם השנייה וגם אז הצהרתי שאין לי כוונה לרוץ ליותר משתי קדנציות", אמר מירון.

 

רוזנבלום ממוקמת במקום ה-39 ברשימת הליכוד, במרחק מקום אחד בלבד ממשכן הכנסת. לאחר הבחירות שהתקיימו בינואר 2003 אמרה: "אני מאמינה שמהר מאוד יהיו תזוזות ברשימה - ואני הראשונה הבאה בתור. אני מאמינה שזה יקרה ובוודאי שאני רוצה בכך". אך מאז ועד היום נכזבה תקוותה של רוזנבלום.

 

בליכוד לא ממתינים לרגע האחרון, וכבר אתמול הוזמן סקר מקיף כדי לבדוק למי ממועמדי הליכוד יש את הסיכוי הטוב ביותר לזכות בראשות העירייה. שמו של אפללו נכלל ברשימה ותוצאות הסקר יתפרסמו לקראת סוף השבוע.

 

אפללו: התפקיד קוסם לי

 

בשיחה עם מקורבים, אמר אפללו כי יחליט לרוץ לתפקיד רק לאחר שיקבל אישור לכך מראש הממשלה. עוד אמר כי לתוצאות הסקר שהזמין הליכוד יהיו השלכות על התנהלותו העתידית. "התפקיד קוסם לי", אמר אפללו למקורביו.

 

באופן רשמי אמר ח"כ אפללו לכלי תקשורת מקומיים בצפון כי הוא מתכוון לעמוד מאחורי מועמד הליכוד. עוד אמר כי לא ירצה "לכפות את עצמו על הפוליטיקה הפנימית בעפולה", אולם באופן לא רשמי, אפללו בהחלט מעוניין לכהן כראש עיריית עפולה, ושוקל לעזוב לצורך כך את הכנסת ואת הממשלה.

 

הוא נכנס לתפקיד סגן שר התמ"ת לפני פחות מחודש. מחר אמורה להתקיים פגישה בינו לבין השר הממונה, אהוד אולמרט, בסוגיית חלוקת הסמכויות במשרד. כפי שהדברים נראים כרגע, גם הפגישה הזו לא תעצור מבעדו לממש את חלומו להיות ראש עיר.


פורסם לראשונה 02/05/2005 00:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
אפללו ייצא?
צילום: אביגיל עוזי
צילום: מיכאל קרמר
רוזנבלום תיכנס?
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים