שתף קטע נבחר

הגימיק החדש: שינה ברחובות נגד ההתנתקות

הלילה לנו פעילים נגד תוכנית ההתנתקות לישון בשקי שינה ברחובות הערים, כדי להמחיש את הרגשת הפליטות שתגרום להם ההתנתקות. בירושלים סילקו אותם פקחים בטענה שהם "מכשול לציבור", ברחובות אומרת המשטרה: "כל עוד אין הפרעה לתנועה ולשלום הציבור הם יכולים לישון"

"גימיק" חדש נגד ההתנתקות: פעילי ימין מכל רחבי הארץ לנו הלילה (ב') בשקי שינה ברחובות הערים, תחת הכותרת "הטרנספר יהפוך אותנו לפליטים". אמש הגיעו כמה עשרות צעירים מצוידים בשקי שינה לנקודות שבהם ימחו: בכיכר ציון בירושלים, ברכבת צפון בתל אביב, בכיכר העירייה בפתח תקוה, ברמת גן וברחובות.

 

 

בירושלים אמרו המתנחלים שפקחים של העירייה סילקו אותם ממרכז העיר בטענה שהם מהווים "מכשול לציבור". לדברי העירייה, הפקחים לא פינו בכח את המפגינים אלא הסבירו להם שהשינה במקום מהווה סכנה לביטחונם ולכן הם עזבו את המקום מרצונם. בסופו של דבר חזרו המפגינים ללון בכיכר ציון.

 

בתל-אביב, "התנחלו" כ-20 צעירים על פיסת דשא בצומת הרחובות דרך נמיר ועל פרשת דרכים, בסמוך לרכבת צפון. אנשי הפיקוח העירוני של עיריית תל-אביב ושוטרי יס"מ של משטרת מרחב ירקון ביקשו מפעילי הימין לפרק את האוהלים שאותם הקימו על הדשא.  

 

הצעירים, הציבו במקום שלושה אוהלים קטנים, והחזיקו שלטים שעליהם נכתב: "גם לי, כמו לך היה בית שבו הייתי, בו חגגתי, בו גידלתי את ילדיי. גם לי היו חברים, שכנים. גם לי היתה עבודה ממנה התפרנסתי, כל זה נלקח ממני". הצעירים בילו את הלילה בקור התל אביבי בחוץ. הם לא מהווים הפרעה לתנועה.

 

כעשרה מתנחלים הגיעו לרחובות במטרה ללון בשקי שנה, והתמקמו ברחוב הרצל הראשי. המשטרה, שקיבלה עדכון על בואם, אפשרה להם ללון ברחוב - בתנאי שלא יגרמו להפרות סדר.

 

ברחובות דווקא אישרה המשטרה למפגינים לישון בחוץ: "כל עוד אין הפרעה לתנועה ולשלום הציבור הם יכולים לישון" אמר קצין המודיעין של תחנת רחובות רפ"ק רן בטאט "אנחנו מפקחים עליהם על מנת שלא תיווצר שום פרובוקציה".

  

שלמה, תושב רחובות, שלן ברחוב למרות מזג האוויר הקריר, אמר ל-ynet: "זה מהלך לא אלים וחוקי. מהלך שקט. חלק מהאנשים שיישנו הלילה ברחובות הם בני נוער, חלקם לפני צבא, חלקם אחרי ויש ביניהם נשואים. רובם הם גברים, על מנת לשמור על הפרדה, אך יש גם זוגות נשואים שיישנו באוהל נפרד ואם יבואו נשים, תישמר ההפרדה".

 

"אנחנו רוצים להמחיש בשינה שלנו ברחובות, שכשהולכים לעקור אנשים מבתיהם, אנשים הופכים לפליטים. אנחנו רוצים להמחיש כמה המהלך הזה כואב", הוסיף שלמה.

 

לדבריו, ביממה האחרונה כבר התקשרו אליהם גופים שונים ואנשים שרוצים לפעול ולא יודעים איך. "אנשים שיישנו הלילה ברחובות, הם אנשים שאיכפת להם, אנשים מכל רחבי הארץ", אמר שלמה והוסיף כי להערכתו, התופעה רק תלך ותתרחב.

 

בהכנת הידיעה השתתף אלי סניור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
נערכים ללילה בירושלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים