שתף קטע נבחר

שוטרים פלסטינים ירו על אנשי חמאס ומנעו ירי קסאמים

עימות חמוש בין אנשי ביטחון של הרשות לבין פעילי חמאס אמש ברצועה: אנשי חמאס התכוונו לירות מרגמות וקסאמים לעבר שדרות, אנשי הביטחון הפלסטינים עצרו אותם. דובר חמאס הזהיר: אם העצורים ייפגעו, הרגיעה תקרוס. ובתוך כך: פצמ"רים נורו על התנחלויות במרכז הרצועה

האם הרשות החליטה להילחם ברצינות בירי הקסאמים? עימותים הכוללים חילופי אש התנהלו אמש (ב') סמוך לעיירה בית להיה בצפון הרצועה, בין אנשי ביטחון פלסטינים לבין פעילים של החמאס. שני פעילי חמאס נעצרו.

 

לפי מקורות פלסטיניים רשמיים, העימותים החלו לאחר שאנשי חמאס התכוונו לבצע ירי מרגמות או טילי קסאם לעבר שדרות, ואנשי הביטחון הפלסטינים

ביקשו לעצור אותם. במקום התפתח עימות, שכלל גם ירי מנשק חם. לא דווח על נפגעים. 

 

פעילי חמאס הצליחו לחמוק ממחסום אחד, אולם נתפסו במחסום שני, ברכב התגלו כמה רקטות ומרגמות מוכנות לשיגור. למקום הגיעו כוחות גדולים של המשטרה הפלסטינית.

 

ובתוך כך - שתי פצצות מרגמה נורו לעבר התנחלות בצפון רצועת עזה. אחת נפלה בבסיס צה"ל ביישוב, השנייה בשטח פתוח סמוך ליישוב. בשני המקרים אין נפגעים ולא נגרם נזק.

 

דובר חמאס הזהיר את הרשות הפלסטינית מפני כל פגיעה בפעילי הארגון ובפעילי הארגונים הפלסטינים בכלל: "כל פגיעה בפעילים הפלסטינים משמעותה קריסת כל מאמצי הרגיעה, והאויב ישלם את המחיר". אבו-זוהרי אמר את הדברים בראיון לרשת אל ג'זירה.

 

בימים האחרונים הזהירו את הארגונים יו"ר הרשות, מחמוד עבאס אבו מאזן, ושר הפנים שלו, נאסר יוסף, כי הרשות לא תקל ראש וכי בכוונתה להכות ביד ברזל כל מי שיפר את החוק - ובמיוחד את הוראותיה להפסיק ירי לעבר יעדים ישראליים בתוך הרצועה ובתוך הקו הירוק.

 

בעקות ירי הרקטות לעבר שדרות היום על ידי הג'יהאד, נפגש שר הפנים הפלסטיני נאסר יוסף עם בכירים בג'יהאד האיסלאמי, בניסיון לדון עמם בצורך לשמר את הרגיעה.

 

בתחילת השבוע נערכו כוחות הביטחון הפלסטינים נערכו בפריסה מיוחדת ברצועת עזה כדי למנוע ירי טילים, פצצות מרגמה ורקטות לעבר ההתנחלויות ברצועה ולעבר הנגב המערבי ושדרות.

 

הדבר לא מנע מחברי הארגונים הפלסטינים לירות קסאמים אל שדרות - היום כאמור נורו שתי רקטות אל העיר, ולפני שבוע נורו שלוש רקטות נוספות.

 

בתוך כך, במסגרת המאבק בשחיתות ובאנרכיה ברשות הפלסטינית, הרסו היום אנשי ביטחון פלסטינים שלושה בתים השייכים לקצינים פלסטינים, שהוקמו שלא כחוק על חוף ימה של עזה. זאת, במסגרת החלטת אבו מאזן להיאבק באנרכיה הציבורית, בשחיתות ובהשתלטות על נכסי ציבור.

 

הריסת ביתם של הקצינים הבכירים מהווה מסר מצדו של אבו מאזן לציבור הפלסטיני, לפיו גם הבכירים אינם מחוץ לחוק. בהודעת משרד הפנים הפלסטיני נאמר כי המבנים הוסרו בגלל היותם "השתלטות לא חוקית על רכוש ציבורי, ולבעלי הבתים נמסרו אזהרות כחוק".


פורסם לראשונה 02/05/2005 22:58

 

בהכנת הידיעה השתתף חנן גרינברג
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שוטרים פלסטינים (ארכיון)
צילום: רויטרס
צילום: צפריר אביוב
קסאם בשדרות.
צילום: צפריר אביוב
מומלצים