שתף קטע נבחר

"כל חובש כיפה הפך ליעד של השב"כ"

כך אומר אביו של אחד משלושת המתנחלים שנעצרו הבוקר בחשד שהתכוונו לפוצץ מכוניות באזור תל אביב ולחסום צמתים. החשודים התקבלו במהלך הדיון על הארכת מעצרם על ידי חברים ובני משפחה שצעקו: "גם כי תלך בגיא צלמוות אל תירא". האב: "הבן שלי ילד טוב. לא איים על אף אחד"

כל חובש כיפה הפך ליעד של השב"כ ואני אומר זאת בצער בסמוך ליום השואה. בשב"כ מתנהגים כמו בגסטפו. הם דוחפים, הם מכים, מתנהגים באלימות והכל בכדי להפחיד את הילדים האלה שהם ילדים טובים. לא נתנו לנו אפילו להחליף איתם מילה, הם נמצאים פה בחדר סמוך. אני מקווה הם ישוחררו בקרוב".

 

את הדברים האלה אמר אחר הצהריים (יום ג') אביו של אחד משלושת החשודים שנעצרו הבוקר על ידי שוטרי היחידה המרכזית של משטרת מחוז תל-אביב בחשד שהתכוונו לחסום צמתים באמצעות פיצוץ מכוניות.

 

שלושת החשודים, מתנחלים תושבי השומרון, הובאו לבית משפט השלום באשקלון לדיון בהארכת מעצרם. חוקריהם החליטו כי הדיון יהיה סגור.

 

למקום הגיעו גם בני משפחותיהם וחבריהם. חלקם טענו כי אנשי השב"כ התנהגו כלפי החשודים באלימות. אביו של אחד החשודים אמר "הבן שלי לומד בישיבה, הוא בן 21, ילד טוב. הוא לומד בחומש. מעולם לא היה לו עבר פלילי. הוא לא איים על אף אחד, אף פעם לא התעסק עם הדברים האלה, בסך הכל בחור ישיבה".

 

פרקליטם של השלושה, עו"ד אורי קינן, אמר כי אינו יודע מהם כל החשדות נגד לקוחותיו. לדבריו, הם חשודים בסיכון חיי אדם בנתיב תחבורה ובחשדות נוספים האמורים להתברר במהלך הדיון. "מרשיי כופרים בכל המיוחס להם. אנו כרגע בשלב הראשוני. הם נעצרו ונחקרו בתל אביב וכעת מובאים בפני שופט", אמר.

 

לדברי קינן, "המעצר הזה מראה שנעשה שימוש קל בהדק המעצרים שהמדינה נוקטת בו באחרונה. היד קלה מאוד ואני מקווה שבית המשפט יורה על שחרורם, במיוחד לאור העובדה שהם כופרים בכל החשדות המיוחסים להם. אנו נמתין לסוף הדיון ונראה לאן התפתחו הדברים".

 

לקראת תחילת הדיון הוצאו העצורים בזה אחר זה ובני משפחותיהם קיבלו אותם בקריאות רמות. אחד מחבריהם שנכח במקום קיבל אותם בקריאה "גם כי תלך בגיא צלמוות אל תירא". רעייתו של אחד החשודים שניסתה להיכנס לדיון, נדחפה על ידי החוקרים וצעקה לעברם "אל תעזו לגעת בבת ישראל". היא מחתה על כך שבעלה היה אזוק בידיו וברגליו וצעקה: "למה אתם לא משחררים לו לפחות את הרגליים? למה אתם רשעים?" 

 

מעצרם של שלושת החשודים הוארך בשמונה ימים על ידי השופטת דינה כהן. בדיון התברר כי השלושה חשודים בקשירת קשר לביצוע פשע, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, שימוש ברכב גנוב, ניסיון להצתה ובחשדות נוספים. הדיון התנהל בדלתיים סגורות ונציגי השב"כ טענו כי החשודים מסוכנים וכי שחרורם יביא לסכנה ממשית לציבור. עו"ד קינן טען כי המעצר מיותר וכי מרשיו כופרים בחשדות המיוחסים להם, והודיע כי יגיש ערעור על ההחלטה לבית המשפט המחוזי.

 

בלילה, מחליפים לוחיות רישוי

 

במשטרה אומרים כי שתי מכוניות נתפסו בשכונת קריית שלום בתל-אביב, כשהן ספוגות בחומר דליק. במכוניות נסעו שלושה תושבי אלון מורה, יצהר וחומש בשנות ה-20 לחייהם.

 

הפעילות המשטרתית החלה ב-4:30 לפנות בוקר, כשאזרחים דיווחו למוקד המשטרה שהם מבחינים במספר חשודים בצומת הולץ המחליפים לוחיות רישוי של מכוניות פרטיות.

 

שוטרי מחוז תל-אביב החלו בפעילות מוגברת על מנת לאתר את המכוניות, ושוטרי היחידה המרכזית של משטרת המחוז הצליחו לאתר שני כלי רכב בשכונת קריית שלום בתל-אביב. המכוניות הו ספוגות בנזין, ובתוכן אכסנו מזרונים ספוגים בחומרים דליקים. השלושה הועברו להמשך חקירה במתקן השב"כ, ומעצרם יוארך בבית משפט השלום באשקלון.

 

בהכנת הידיעה השתתפו אבי כהן ואפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
חסימות כבישים (ארכיון)
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
עצורים באיילון (ארכיון)
צילום: אבי כהן
מומלצים