שתף קטע נבחר

פרץ ל-ynet: מנסים לחסל אותי פוליטית

יום קשה עבר אתמול על עמיר פרץ. מה שהתחיל בפתיחה רשמית של הקמפיין לראשות העבודה ובהבטחות למהפך, הפך עד מהרה לקרב סכינאות פוליטי מול אהוד ברק ומקרובו, היועץ המשפטי של העבודה, שנתלה בתסבוכת משפטית כדי להכריז שפרץ לא יכול להתמודד. על אף אחד משניהם אין לפרץ מילה טובה לומר. ברק? מבוהל ופחדן. יניב? כלי בידי ברק

"מנסים לחסל אותי פוליטית". כך אמר אמש (יום ג') יו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ, בראיון ל-ynet. פרץ, שחש אמש סכינאות פוליטית מהי, תוקף בחריפות את מי שכבר סומן כיריב המובהק שלו בפריימריז לראשות העבודה, אהוד ברק.

 

אתמול לא היה היום של פרץ. היום בו פתח פרץ את מסעו הרשמי לכיבוש העבודה והכריז "נעשה מהפך" הפך ליום שבו המשטרה פתחה בחקירה נגד אנשיו, וליום שבו היועץ המשפטי של מפלגת העבודה, מקורבו של ברק עו"ד אלדד יניב, הכריז כי ייתכן שפרץ לא יוכל להתמודד בשל בעיות טכניות.

 

"מעולם לא קיבלתי דבר במתנה. שחיתי נגד הזרם. עם זאת, הצלחתי לשרוד, כי אני מאמין בדרך. אני לא מתכוון להירתע. אני מתכוון להתחזק. אהוד ברק הוא אדם מבוהל ופחדן, שאין לו שום קשר לציבור. בכל מקום דוחים אותו על הסף. הוא לא מצליח ליצור תמיכה ותנופה", אומר פרץ.

 

"אלדד יניב הפך כלי בידי ברק"

 

"כך מתנהג אדם שמאבד את העשתונות", אומר פרץ על התנהלותו של ברק. "חבל שאלדד יניב הפך כלי בידי האיש הזה".

 

למרות ההאשמות החריפות שמטיח פרץ ביועץ המשפטי יניב, הוא אומר  כי אין בכוונתו לדרוש את פיטוריו או התפטרותו. מנגד, אין לפרץ הרבה דברים טובים לומר על יניב ועל התנהלותו. "אני חושב שהרעיון הזה - למנוע ממועמד להתמודד בדרכים משפטיות - הוא בלתי נסבל במדינת ישראל. זה רק מראה את הפחדנות של אהוד ברק. היועץ המשפטי הוא פקיד קטן. יצא המרצע מהשק. זו בושה וחרפה - גם ליועץ המשפטי וגם לאהוד ברק - שהפחדנות שלהם עוברת את כל הגבולות. יותר ויותר אזרחים יבינו שמנסים למנוע את הצבת עמדת המדיניות החברתית ורוצים להשאיר את שלטון הגנרלים".

 

למרות הכל מאמין עמיר פרץ כי יוכל בסופו של דבר להתמודד בפריימריז לראשות המפלגה. "אני רוצה להזכיר לכולם - הכנסת שינתה חוקים כשביבי היה צריך להתמודד לראשות הממשלה. הכנסת לא הסכימה שיהיה מצב שבגלל מצב תקנוני הוא לא יוכל להתמודד. כולנו הצבענו בעד שינוי החוק, כדי שלא יהיה מצב שמונעים ממנו להתמודד. אי אפשר להעלות על הדעת שימנעו מאדם להתמודד בגלל בעיות תקנון".

 

הטענות התקנוניות נגד פרץ וסיעתו, עם אחד, מתמקדות בעובדה שמפלגתו של פרץ לא התאחדה באופן רשמי עם העבודה, כך שפרץ נותר חבר בשתי המפלגות ובשל כך לא יוכל להתמודד. יו"ר ההסתדרות מספר כי חתם על טופס איחוד של סיעת עם אחד עם סיעת העבודה, ומסר אותו לח"כ איתן כבל. אלא שלדברי פרץ, כבל הוא שהקפיא את המהלך בגלל הוראה של עו"ד יניב. "כל מה שנשאר ממפלגת עם אחד זה מנגנון שמנהל את המערך הכספי. חתמתי ב-28 בפברואר על בקשה לפנייה אל יו"ר ועדת הכנסת והגשתי אותה לאיתן כבל. כבל לא צירף את חתימתו מאחר וגזבר המפלגה הורה לו לעכב את החתימה, על פי הוראתו של אלדד יניב", מסביר פרץ.

 

"קיבלתי הודעה מאיתן כבל, שהאחריות כולה על מפלגת העבודה אבל צפיתי שינסו לתקוף אותנו משפטית. אנחנו קיימנו את כל מה שהיינו צריכים", הוא אומר.

 

חובות? זה שטויות

 

במקביל לטענות האיחוד טען יניב כי לעם אחד חובות של מיליוני שקלים. "ההמצאה על החובות של עם אחד זה שטויות. העבודה זכתה להכנסה של הרבה כסף מהמתפקדים שנוספו בחודש האחרון למפלגת העבודה. הוצאתי מסמך לפיו למרות שאנחנו מגייסים כסף רב לעבודה אני לוקח אחריות על חובות עם אחד. קיימנו את כל הסעיפים, והמרכזי שבהם - שכל חבר עם אחד הוא חבר מפלגת העבודה".

 

גם מקורבי פרץ גם לא חסכו בביקורת, ואמרו: "לאורך כל המשא ומתן בין מפלגת העבודה לעם אחד היה רק אדם אחד שהתנגד לחיבור בין שתי המפלגות, וזה היה אלדד יניב. ההתנגדויות שלו, בעיני משפטנים אחרים שנכחו במשא ומתן, היו תמוהות ולא מובנות. עכשיו זה מתחיל להיות מובן".

 

המקורבים מעריכים כי אין כל סיכוי לתקוף משפטית את תוקף ההסכם עם עם אחד. "ההסכם בין עם אחד למפלגת העבודה עבר אישורים של מוסדות המפלגה, נכנס לתוקף ואין שום אפשרות לתקוף אותו משפטית. יש סעיף שקובע את עיקרון הרציפות. מי שהתפקד לעם אחד וחידש את חתימתו, הוא חבר במפלגת העבודה, ולא עוד חבר בעם אחד. וותק החברות במפלגת העבודה נמדד לפי יום ההתפקדות לעם אחד. עמיר פרץ נחשב לחבר מפלגת העבודה מאז שהקים את עם אחד למעשה. משפטנים רציניים יותר מאלדד יניב צוחקים עליו".


פורסם לראשונה 03/05/2005 23:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
מנסים לחסל. פרץ
צילום: צביקה טישלר
צילום: אטילה שומפלבי
"הוא מפחד". ברק
צילום: אטילה שומפלבי
צילום: אטילה שומפלבי
"כלי בידי ברק". יניב
צילום: אטילה שומפלבי
מומלצים