שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יוזמה: איסור על עישון בזמן נהיגה
  בגרמניה זוכה יוזמה לאסור עישון בזמן נהיגה לתגובות חיוביות מאד. האגודה למלחמה בסרטן מעוניינת בחוק דומה גם בארץ. לטענתה, עישון בזמן נהיגה מסכן לא רק את בריאות הנהג, אלא גם את חיי הנוסעים

  האגודה למלחמה בסרטן קוראת לשר התחבורה לאמץ את המלצתה, ליזום הצעת חוק לאסור עישון בעת נהיגה. זאת, בעקבות הצעת חוק דומה שהוגשה בגרמניה, וזוכה לתמיכה ממפלגות הקואליציה והאופוזיציה במדינה. אם תאושר ההצעה, יאסר באופן מוחלט העישון בזמן נהיגה ברכב.

   

  לדברי פרופסור אליעזר רובינזון, יו"ר האגודה למלחמה בסרטן ויו"ר המועצה הלאומית לאונקולוגיה, מחקרים מוכיחים כי נהגים הנוהגים לעשן בזמן נהיגה מעורבים בתאונות בשיעור גבוה פי 1.5 מנהגים שאינם מעשנים. בנוסף לכך מסביר רובינזון, כי עשן הסיגריה עלול לגרות את עיני הנהג, להקשות על הראיה ולמסך את השמשה הקדמית. בנוסף, איסור העישון ימנע תופעות כגון נפילת אפר או בדל סיגריה בתוך המכונית, עם הסחת הדעת הכרוכה בכך, ולבטח יבטל את העיסוק בהדלקת הסיגריה תוך כדי נהיגה, שאף הוא פוגע ביכולת הריכוז בנעשה בכביש.

   

  פרופסור רובינזון מציין עוד כי מלבד סכנות מיידיות, סובלים נוסעים שאינם מעשנים מתופעת "עישון פאסיבי", העשויה לגרום נזקים לריאות וסיכון מוגבר לחלות במחלת סרטן. הסובלים העיקריים, לדבריו, הם ילדים, שאינם יכולים לדרוש ממעשן מבוגר לחדול, גם אם הדבר מפריע להם.

   

  ומה אתם חושבים?

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "יוזמה: איסור על עישון בזמן נהיגה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ג'רמי פלדמן
  אסור לעשן...
  צילום: ג'רמי פלדמן
  בעתיד גם בזמן נהיגה?
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים