שתף קטע נבחר

מופז נפגש עם אלישיב; בקדומים תיאמו המאבק

מנהיג הזרם החרדי הליטאי שמע משר הביטחון על פרטי תוכנית ההתנתקות, לה הוא מתנגד. "אחדות ישראל חשובה בתקופה רגישה זו", הסכימו השניים, והבטיחו לשמור על ערוץ פתוח. בקדומים נפגשו ראשי ארגוני הימין החוץ-פרלמנטריים. ובמועצת יש"ע נערכים לעצרת גדולה נוספת - ביום העצמאות

שר הביטחון, שאול מופז, נועד אמש (יום ה') עם הרב יוסף שלום אלישיב, מנהיג הזרם החרדי הליטאי.

 

במהלך הפגישה, שארכה כמחצית השעה, עידכן מופז את הרב על ההכנות לקראת ביצוע תוכנית ההתנתקות, וסיפר לו על ההערכות הכלליות של מערכת הביטחון. גורמים פוליטיים העריכו כי גם נושא העתקת הקברים מגוש קטיף עלה בפגישה, אולם מקורבי האישים טענו כי הנושא לא נדון.     

 

 

שני האישים שוחחו על ההיבטים השונים של הנסיגה מעזה, ועמדו על החשיבות הגדולה שבשמירת אחדות ישראל בתקופה הרגישה. שר הביטחון סיכם עם הרב, המתנגד לתוכנית ההתנתקות, כי ימשיך לעדכנו בהתפתחויות, שכן הוא רואה בו מנהיג של ציבור גדול וחשוב. השניים קבעו לשמור על ערוץ פתוח, ובקרוב ייפגשו בשנית.

 

באותה שעה בה נועדו השניים, התכנסו באולפנה של קדומים שבשומרון ראשי הארגונים החוץ-פרלמנטריים של הימין, כדי לתאם את המהלכים נגד תוכנית ההתנתקות.

 

נציגי הארגונים השונים - "שנית גמלא לא תיפול", "נשים בירוק", "מטות ערים", "המטה למען ארץ ישראל", מטה "אדמה אדמתי", "בילו" ו"נהלל" - ניסו לתאם את דרכי המאבק, בפרט בצפון שומרון.     

 

במהלך הכינוס קראו המארגנים שלא להשתמש באלימות. אחד המשתתפים הציע להדביק סטיקר על חיילים ועליו הכיתוב: "אני פיניתי ישוב". הצדדים במפגש ציינו כי לקראת יישום ההתנתקות החלו כבר ללמוד את השבילים המובילים לארבעת היישובים בצפון השומרון המיועדים לפינוי. זאת, כדי להעביר דרכם אנשים בזמן אמת. משתתף אחר הציע לחתוך את הגדרות באמצעות פלייר.

 

ראש תנועת "שנית גמלא לא תיפול", משה לשם, איים כי אם ציר כיסופים ייחסם לאזרחים הוא ייחסם גם עבור הצבא. ראש מועצת קדומים, דניאלה וייס, הסבירה על ההיערכות לאפשרות שהצבא יסגור את המקום כבר במוצאי יום העצמאות.

 

ראשי יש"ע שואבים עידוד מהצעדות והעצרות שארגנו בפסח, וכבר שוקדים על היעד הבא - יום העצמאות.

 

בחג הקרוב מתוכננים להגיע המונים לגוש קטיף, כאשר היום עצמו יחולק לשניים: בבוקר יערכו "הדרכות" בשטח להמונים, לקראת יום פקודה. האורחים יסיירו סביב היישובים ויבקרו גם בחממות ובאזורי התעשייה, לשם יתבקשו לשוב בקיץ כדי לסכל את הפינוי. אחר הצהריים מתוכננת שוב עצרת באגם קטיף, בה צפויים להשתתף גם רבנים וחברי-כנסת.

 

בהכנת הידיעה השתתפו אפרת וייס, חנן גרינברג ואילן מרסיאנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
עדכון. הרב אלישיב
צילום: זום 77
צילום: תומריקו
דיברו על הקברים? מופז
צילום: תומריקו
צילום: צפריר אביוב
נערכים ליום פקודה
צילום: צפריר אביוב
מומלצים