שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אבו מאזן: נחוצה פגישה ביני לבין שרון
  יושב ראש הרשות הפלסטינית שוחח עם כתבים ברמאללה וציין כי יש צורך בקיום פגישה עם ראש הממשלה שרון כדי לדון ביישום הבנות שארם ובנסיגה מעזה. אבו מאזן לא נקב בתאריך לקיום הפגישה. מחר תיפגש הוועדה המשותפת לנושא האסירים כדי לדון בשחרורם הצפוי של כ-400 אסירים פלסטינים

  "יש צורך בפגישה ביני לבין שרון כדי לדחוף קדימה את התהליך". כך אמר בצהריים יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן (מחמוד עבאס). אבו מאזן הוסיף כי הפגישה נחוצה כדי "לדון ביישום ההסכמות שהגענו אליהן, כמו זו של שארם א-שייח' וכדי לדון בנסיגה מעזה".

   

  אבו מאזן, שדיבר בפני כתבים ברמאללה, ציין כי ישנה הצעה לקיום פגישה כזו אך עדיין לא נקבע לה תאריך. הפגישה האחרונה בין שרון לאבו מאזן התקיימה בשמונה בפברואר, בפסגת שארם א-שייח' אותה אירח נשיא מצרים, חוסני מובארק.

   

  בישבת הקבינט המדיני-ביטחוני האחרונה שהתקיימה ביום רביעי הוחלט להקפיא את המשך העברת הערים הפלסטיניות לידי הרשות. בכך, קיבל הקבינט את עמדת שר הביטחון, שאול מופז, שאמר כי הפלסטינים אינם עומדים בהתחייבויותיהם בעניין איסוף הנשק מהמבוקשים. עמדת הצבא בדיון בנושא היתה כי יש להמשיך במסירת הערים, ואילו בשב"כ התנגדו.

    

  ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר בישיבת הקבינט כי הוא צפוי להיפגש עם יושב ראש הרשות הפלסטינית בעתיד הקרוב. אך גם שרון לא מסר את המועד המדוייק לפגישה.

   

  גורמים מדיניים העריכו באחרונה כי הפגישה תתקיים עוד לפני פגישת אבו מאזן והנשיא בוש, שצפוייה בעוד כשבוע וחצי.

   

  מחר תקיים שרת המשפטים, ציפי לבני, ישיבה של הוועדה הישראלית-פלסטינית בנושא שחרור האסירים הפלסטינים. זאת, לקראת שחרורם הצפוי של 400 אסירים נוספים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  אבו מאזן. יש צורך בפגישה
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  שרון. ייפגש בקרוב
  צילום: איי פי
  צילום: אורי פורת
  ציפי לבני. תכנס את הוועדה לנושא האסירים
  צילום: אורי פורת
  מומלצים