שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שרון: "לא יהיה שחרור אסירים ללא מלחמה בטרור"
  הערב תיפגש הוועדה הישראלית-פלסטינית ותדון בשחרור 400 אסירים פלסטינים נוספים. בישיבת הממשלה אמר שרון: "מבקשים ממני לחזק את אבו מאזן - אבל לא אעשה זאת במחיר של חיי אזרחי ישראל". רמון: "השיחרור חשוב כדי לחזק את אבו מאזן"

  "שיהיה ברור: לא יהיה שחרור אסירים לפני שיינקטו צעדים נגד הטרור. הם (הרשות) כרגע לא עושים שום דבר בנושא הזה". כך אמר הבוקר ראש הממשלה, אריאל שרון, בישיבת הממשלה. הערב צפויה להתכנס הוועדה הישראלית-פלסטינית לשחרור אסירים, כדי לדון בשחרורם של 400 אסירים פלסטינים נוספים.

   

  לדברי שרון, "אף אחד לא רוצה להביא להידרדרות. אני חוזר ומדגיש: זו תהיה טעות ממדרגה ראשונה לבצע ויתור, ולו קטן, בעניין הביטחון. אין אפשרות רק לתת בלי שיינקטו צעדים נגד הטרור".

   

  "כולם מבקשים ממני לחזק את אבו מאזן", אמר שרון, "אני אומר להם: לא במחיר של חיי אזרחי ישראל. הייתי מאוד שמח אם היו נוצרים התנאים להעברת הערים, אך הפלסטינים אינם ממלאים את המחוייבויות שלהם".

   

  "אסור לתת להם אפשרות לנהל מערכה בלתי פוסקת, ושהמדיניות שנוצרת תהיה אש לעבר ישובים יהודיים", אמר שרון.

   

  השר חיים רמון אמר בישיבת הממשלה כי "שחרור האסירים הפלסטינים אינו צריך להיות מותנה במילוי התחייבויות הרשות בנושאי ביטחון, אלא נועד לחזק את אבו מאזן".

   

  לעומתו, אמרה שרת המשפטים, ציפי לבני, אמרה כי "התחייבויות ישראל ביחס לאסירים קשורות להתקדמות הפלסטינים בנושא הביטחון כפי שהוסכם בפסגת שארם. הדרישות מתחשבות ביכולתה הנוכחית של הרשות". 

   

  בישיבתה אישרה הממשלה ברוב גדול את חלופות הקרקע שהציג ראש מינהלת ההתנתקות, יונתן בשיא, למתנחלים שייפונו מגוש קטיף במסגרת ההתנתקות.

   

  בין היתר, מוצע למתנחלים לקבל 80 דונם באזור עדיפות לאומית א', או שהמדינה תרכוש עבורם עד 40 דונם דרומית לניצן. השר פינס התנגד להצעות ואילו השר רמון נמנע.

   

  עימות חריף פרץ בישיבת הממשלה בין שר התמ"ת, אהוד אולמרט, לבין שר האוצר, בנימין נתניהו. אולמרט האשים את נתניהו בכך שהטעה את הממשלה,

  כשהודיע בעבר שרשות השידור סיימה את תקציבה ללא גירעון.

   

  אולמרט הטיח בנתניהו: "אתה מאוהב באינטריגות בעניין רשות השידור". ראש הממשלה קטע את אולמרט והעיר לו, "אתה אומר דברים חריפים", ואולמרט השיב "אני חוזר עליהם ומבקש שיירשמו בפרוטוקול כי היה ניסיון להטעות את הממשלה".

   

  עוד בישיבה: הממשלה אישרה את מינויו של יאיר אלוני לממלא מקומו של מנכ"ל הרשות המודח, יוסף בראל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  שחרור אסירים (ארכיון)
  צילום: רויטרס
  צילום: איי פי
  "אין אפשרות רק לתת"
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  לא לחזק בכל מחיר
  צילום: איי פי
  מומלצים