שתף קטע נבחר

עסקים קטנים יזכו בהטבות במכרזים ממשלתיים

החשב הכללי משנה את מדיניות הממשלה מול הספקים במכרזים הממשלתיים: מרבית העסקים לא יצטרכו לשלם ערבויות והמכרזים יוצמדו למדד

החשב הכללי באוצר, ירון זליכה, הורה היום (א') למנהלים ולחשבים של משרדי הממשלה לשנות את מדיניותם בביצוע מכרזים וליישם שורה של תקנות חדשות, לעידוד מעורבות העסקים הקטנים והעצמאים במכרזים הממשלתיים.

 

במסגרת ההוראות החדשות, הורה זליכה לפקידי הממשלה להצמיד למדד את הצעות המחיר שמציעים הספקים במכרזים, כדי למנוע מהם להחשף להתייקרויות אינפלציוניות בהתקשרויות עם הממשלה לתקופות ארוכות.

 

כמו כן, הורה החשב הכללי להפסיק לדרוש מהספקים לספק לממשלה 'ערבויות מכרז', ובכך לאפשר להם להתמודד במכרזים מבלי לשלם על כך מראש.

 

לפי התקנות החדשות, ישלמו הספקים ערבות על מכרזים לאספקת שירותים לתקופות ארוכות בלבד. גם במקרים כאלה, ישלמו הספקים ערבות בסך 5% מהיקף הפרויקט שישתתפו בו בשנה הראשונה, ולא 5% מהיקפו הכולל של הפרויקט, כפי ששילמו עד כה.

 

עוד הורה זליכה לאפשר לספקים להגדיל את ההשתתפות העצמית בפוליסת הביטוח שהם מספקים לממשלה. ההוראה תאפשר לספקים לרכוש מחברות הביטוח ביטוח זול בהרבה על חלקם במכרזים.

 

"מתברר שהתנאים שהממשלה הציבה לספקים עד כה היקשו על עסקים קטנים להתמודד במכרזים ממשלתיים, כיוון שהם התקשור לעמוד בנטל הכלכלי הכרוך בהגשת הצעה למכרזים", מסבירים במשרד האוצר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל הדרי
ירון זליכה
צילום: ישראל הדרי
מומלצים