שתף קטע נבחר

צילום: זום 77

המבקר תקף את הליכוד - ומה אומרים בעבודה?

דווקא ביום שבו חושף מבקר המדינה שורה של מינויים פוליטיים לא חוקיים במשרדי הממשלה שנמצאים בידי הליכוד, בוחרים בכירי העבודה לשמור על שתיקה. בעקבות פניית ynet הם מגיבים לדו"ח ומבטיחים: השחיתות תעלם יחד עם הליכוד

מעדיפים לשתוק? לאחר פרסום דו"ח מבקר המדינה שביקר בחריפות את המינויים הפוליטיים של שרי הליכוד, שעה שבה מצופה מבכירי העבודה שישלחו גם הם כמה חיצי ביקורת לעבר מפלגת השלטון, בחרו בכירי המפלגה למלא את פיהם מים ולא הגיבו מיוזמתם לדו"ח.

 

רק אתמול (א') בערב, בעקבות פניית ynet, נאותו בכירי העבודה לפרסם תגובות מטעמם המתייחסות אל המינויים הפוליטיים הרבים שגרמו לשופט אליעזר גולדברג להכריז כי "ישראל נמצאת בפני מדרון חלקלק בכל הקשור לתופעת המינויים", וכי הוא מצפה לפיטורים בעקבות הדו"ח.

 

ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, אמר בתגובה כי "הליכוד ממשיך לדרדר את שלטון החוק בישראל לשחיתות של עולם שלישי, וההידרדרות תיעצר רק כאשר יורד הליכוד מהשלטון".

 

השר בנימין אליעזר ניבא גם הוא את נפילתה של מפלגת הליכוד כשהודיע כי "בבחירות הקרובות הציבור יגיד את דברו. העם מואס יותר ויותר בהתנהלות של הליכוד, הן זו הכלכלית והן זו החברתית והמוסרית".

 

יושב ראש ההסתדרות, עמיר פרץ, שפרסם מוקדם יותר אתמול הודעה המתייחסת לנושאים הכלכליים שבדו"ח המבקר, אמר ש"הדו"ח מצביע על כך שתהליך ההרס של השירות הציבורי בכלל ושירות המדינה בפרט הגיע לשיאו.

 

העובדה שלשכות השרים מוצפות בבעלי תפקידים המתמנים בדרך לא תקינה מהווה ניצול לרעה של המערכת הציבורית ומשבשת את תפקידה. הדו"ח מחייב את כולנו להצביע נגד חוק הג'ובים של גדעון סער וחבריו, חוק שמביא לידי ביטוי את הדרך בה משחית הליכוד את המדינה".

 

והשר מתן וילנאי, המועמד לראשות העבודה, הבטיח בתגובתו כי אם וכאשר ייבחר לראשות המפלגה ולראשות הממשלה, הוא יבצע רפורמה יסודית שתמנע שחיתות שלטונית. 

 

לדברי וילנאי "שחיתות בפוליטיקה זה לא גזירה משמים. זה תלוי במי שעושה את הפוליטיקה. אפשר להיות פוליטיקאי נקי, כמה שזה נשמע מוזר, ואסור שישראל תהיה מדינת עולם שלישי.

 

הליכוד מצטיין בשחיתות פוליטית בשנים האחרונות ואת זה צריך לעקור מן השורש. אני אציב סטנדרטים אחרים ואוביל לביעור השחיתות בישראל".

 

יושב הראש הנוכחי של מפלגת העבודה, והמשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, חש אתמול ברע ולא הגיב באופן רשמי לממצאי דו"ח המבקר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אטילה שומפלבי
ברק. "השחיתות תפסק כשהליכוד יפול"
צילום: אטילה שומפלבי
צילום: זום 77
המבקר. "מדרון חלקלק" של מינויים פוליטיים
צילום: זום 77
מומלצים