שתף קטע נבחר

המזימה: לביים תאונה ולרצוח את ראש עיריית רמלה

אזרח תכנן לביים תאונת דרכים בה "ימצא ראש העיר את מותו". למרבה המזל, ניידת משטרה שעברה במקום סיכלה את תוכניותיו

לפעמים צריך מעט מזל בחיים - תשאלו את ראש עיריית רמלה, יואל לביא, שניצל מניסיון להתנקש בחייו.

 

החשוד במעשה, בשנות ה-40 לחייו, נעצר לחקירה לאחר שהתרברב באוזני אחד מבכירי העירייה על כוונתו לפגוע בלביא. במהלך חקירתו הוא הודה בחשדות המיוחסים לו ואף הסביר לשוטרים כי הסיבה לתכנוניו היא שהעירייה סגרה את העסק שבבעלותו. בהמשך החקירה נחרדו השוטרים לגלות באיזה אופן תכנן לרצוח את לביא: ביום תאונת דרכים.

 

מעדות החשוד, כמו גם מחומר הראיות שנאסף על-ידי החוקרים, עולה כי לפני כמה שנים החזיק החשוד בקיוסק אותו הפעיל ללא רישיון. במסגרת מלחמת העירייה נגד מקומות כאלה, נהרס גם הקיוסק המדובר. החשוד, שפרנסתו נפגעה, החליט לנקום בראש העירייה ואף תכנן תוכנית מדוייקת לביצוע המעשה.

 

לפי החשד, עקב החשוד אחר לביא, בעזרת חבריו, ותכנן לדרוס אותו בתאונת דרכים מבויימת, מקרית לכאורה. בחקירתו אף סיפר החשוד כי ארב ללביא במועד מסויים וכמעט ביצע את תוכניתו, אך למזלו הרב של לביא, באותו רגע עברה במקום ניידת משטרה והחשוד נרתע.

 

לדברי מפקד תחנת משטרת רמלה, סגן-ניצב יורם יפרח, "אנחנו רואים בחומרה רבה את המעשה. מדובר בתכנון של החשוד לפגוע בנבחר ציבור על רקע פעילותו הציבורית. הפעילות שלנו בהתאם, ואנו מתכוונים להכין כתב אישום בהליך מהיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
ניתל בנס. לביא
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים