שתף קטע נבחר

המפכ"ל טילפן לנצ"מ לוי: האמנתי בך כל הדרך

אחרי חודשים של סערת רגשות ויום של שמחה מזוקקת על סגירת התיק מחוסר אשמה מתכוון נצ"מ לוי להתייצב ביום ראשון לעבודה כרגיל. בינתיים הוא מארח חברים, שמשמיעים מילים קשות על תחקיר "עובדה" בעניינו. האחים פריניאן שגם שמם נקשר בפרשה מרגישים שגם הם זוכו: "ציירו איזה מפלצת שנמצאת כאן בדרום. אבל אנחנו ידענו שהאמת תצא לאור"

ביום ראשון הקרוב, עם תום חגיגות העצמאות וסוף השבוע, ישוב ניצב משנה יורם לוי לפקד על היחידה המרכזית במחוז הדרום של המשטרה. זאת לאחר שנוקה היום מהחשדות שהוטחו בו כאילו סיפק מידע למשפחת פשע בתמורה לשוחד. המפכ"ל, רב ניצב משה קראדי, טילפן אמש (יום ג') אל ניצב משנה לוי ואמר לו שהאמין בו לכל אורך הדרך וכי הוא שמח על כך ש"יצא נקי" מן החקירה.

 

בשעות הערב הגיעו חברים רבים לבית משפחת לוי כדי לבלות עם ניצב משנה לוי ועם רעייתו, אסתר, שנאבקו בחודשים האחרונים לטיהור שמו של לוי. החברים סיפרו על מילים קשות כנגד התכנית "עובדה", אשר פרסמה את החשדות כנגד ניצב משנה לוי. "התכנית הפכה אותו לשעיר לעזאזל מבלי שנתנה לו הזכות להתגונן. הוא ידע שהוא נקי. גם במערכת ידעו שהוא נקי ובכל זאת הוכפש שמו לשווא", אמר אחד החברים בבית לוי.

 

המפכ"ל אסר על ניצב משנה לוי להתראיין בשלב זה. רעייתו, אסתר, מותשת מיום ארוך של טלפונים ושיחות מאז נודע על סגירת התיק כנגד בעלה. "אני מקווה שהימים הקשים מאחורינו. אני יודעת שבמשטרה מפרגנים ליורם, יודעים להעריך את העבודה המסורה שלו לאורך השנים וידעו כל הזמן מי בעצם צודק ואיפה בדיוק נמצאת האמת. בגלל שהחשדות הועלו בתכנית כמו 'עובדה' נאלצנו לחוות חודשים קשים. עכשיו אני רק רוצה שיורם ישמח, שהילדים ישמחו ושנחזור לתפקד כמו משפחה נורמלית", אמרה הרעייה ל-ynet.

 

משפחת לוי מתעקשת שלא לחשוף את ילדיה לטראומה שעברה המשפחה, אולם מחווה של הבת גרמה להתרגשות בקרב החברים שהגיעו לבית משפחת לוי באשדוד. הבת הכינה תמונה קטנה ועליה גזרי העיתונים עם הפרסומים הרבים סביב הפרשה שהסעירה את משטרת ישראל. על גזרי העיתונים כתבה לאביה: כל זה מאחוריך.

 

קצינים ושוטרים רבים מהיחידה המרכזית של המחוז הדרומי במשטרה טילפנו וגם הגיעו לבית משפחת לוי, מברכים בכל פה את המפקד שנוקה. "עכשיו הוא יכול ולחזור להילחם בפשע כפי שעשה בעשרים וחמש השנים בהן שירת במשטרה", אמר אחד מפקודיו ל-ynet. "לאורך החודשים האחרונים האמנו בו. ביחידה ידענו שהוא אומר אמת, אבל לא יכולנו לדבר - לא עם התקשורת ולא איתו. עכשיו, כשהמחלקה לחקירות שוטרים סיימה את החקירה המבישה שלו, אחרי שהשפילו אותו בצורה כזאת, הכל מאחור. יורם חוזר לפקד על היחידה וימשיך להילחם במשפחות הפשע כמו שרק הוא יודע", אמר.

 

בימים הקרובים מקווים בני משפחת לוי לנפוש בשקט ולחגוג העצמאות הפרטית שלהם בבית, עם חברים. מייד אחר כך, כבר בתחילת השבוע הבא, מתכוננת המשפחה למתקפה תקשורתית נגד התכנית "עובדה". בין היתר יבחנו את האפשרות לתבוע את עורכי המשדר ואנשיו בגין הפגיעה הקשה בשמו הטוב של ניצב משנה לוי.

 

אסתר לוי מספרת כי היא מודעת לכך שיורם עתיד לעמוד גם לדין משמעתי בגין מה שהיא מכנה "סעיפים שוליים". לדבריה, "הימים הקשים ביותר מאחורינו, אך המאבק שלנו לניקוי מוחלט של יורם לא נגמר. אני צפויה להופיע בתוכניות אירוח ומעל כל במה אומר את האמת הפשוטה: לקחו בנאדם ישר והכפישו אותו. כמעט גמרו לו את הקריירה. אסור שדברים כאלה יקרו במדינת חוק, אסור שמי שנפגע ישתוק ויוותר".

 

האח פרינאין: אני בכלל מסעדן

 

גם בבית האחים פריניאן (פרי) ממושב הודיה, ששמם נקשר בפרשה, נשמו לרווחה עם קבלת ההודעה על סיום החקירה נגד נצ"מ יורם לוי. "זה משמח אבל הכתם עדיין נשאר. שום דבר כבר לא יהיה כמו קודם אחרי גל ההכפשות והכינויים בהם כינו אותנו", אומר האח שרון פריניאן.

 

לאורך כל החקירה הכחישו האחים את החשדות שהועלו נגדם וכל קשר לנצ"מ לוי. בשיחה עם ynet אמרו כי הם בודקים את האפשרות להגיש תביעת דיבה כנגד "הגורמים שהכפישו", בהם התוכנית "עובדה" ואילנה דיין. "נבדוק את זה עם עורכי הדין ונשלם כל סכום שיידרש כדי שהם ייתבעו. אילנה דיין עשתה הכל בכדי להכפיש אותנו והכל בשביל רייטינג ופרסום, הם שיחקו משחק בכדי לצייר אותנו כאנשים מסוכנים ואני באופן אישי לא חושב שצריך לעבור על כך בשתיקה".

 

עוד הוסיף האח: "כינו אותנו משפחת פשע, עבריינים, ה'רוזנשטיינים' של הדרום ועוד שלל כינויים. אנחנו בסך הכל אנשים שומרי חוק, שלא פשעו ופתאום מצאו את עצמם בלב הסערה הזו. יש לנו ילדים קטנים והם הולכים לבית הספר ושומעים שההורים שלהם הם עבריינים".

 

שרון פריניאן הוסיף: "בנינו את עצמנו בעשר אצבעות. התחלנו מלמטה, לאט-לאט, בעבודה מאוד קשה. ציירו איזה מפלצת שנמצאת כאן בדרום. מה לא אמרו עלינו - אבל אנחנו ידענו שהאמת תצא לאור. אני אפילו לא רואה את עצמי איש עסקים, אני מסעדן שיש לו מסעדה ובסך הכל רוצה להתפרנס".

 

מאז הצהריים מקבלים בני המשפחה טלפונים מחברים רבים ומקרובי משפחה, אבל שיחת טלפון מהתוכנית עובדה עדיין לא הגיעה. "אני לא חושב שאני רוצה שהיא תתקשר אבל אני בהחלט חושב שהם צריכים להתנצל בפנינו".

 

ממערכת עובדה נמסר בתגובה: "התחקיר שעשינו חשף התנהלות של קצינים בדרום הארץ ובתוכם ניצב משנה יורם לוי. ההחלטה להעמיד את יורם לוי לדין משמעתי בעניין דווקא מאששת חלק מהטענות, מבחינה זו לתחקיר שנעשה הייתה חשובה ציבורית נעלה. תפקידה של החשיפה העיתונאית הוא להביא את המידע הרלוונטי לציבור ולרשויות, אין זה מתפקידה לקבוע אם לממצאים יש משמעות פלילית או ציבורית. בכל מקרה יש לזכור שאת הסיפור המלא ניתן יהיה לבדוק רק כאשר יוסר החיסיון מהפרשיות ויתבררו הפרטים המלאים בפרשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
לוי ורעייתו. מתכוננים למתקפה תקשורתית
צילום: צפריר אביוב
צילום: צפריר אביוב
גם המפכ"ל טילפן לברך
צילום: צפריר אביוב
מומלצים