שתף קטע נבחר

נתניהו חוזר: עם או בלי "היידה ביבי"?

תומכיו של ראש הממשלה לשעבר ממתינים לו בכליון עיניים: כמעט כולם מסכימים שאין לו מה למהר, אבל הם חלוקים בדעתם בנוגע לאופי הקמפיין שצריך ללוות אותו

בנימין נתניהו יחזור מחר בערב (יום ב') לישראל שונה מאוד מזו שעזב: מדינה לקראת בחירות, כשלשמו משקל רב בבורסת ההימורים לראשות הממשלה.
נתניהו לא צפוי לחשוף את הקלפים, ולא ימסור פרטים על כוונותיו הפוליטיות. לשם כך הוא מצפה שתאריכי הבחירות הארציות והבחירות הפנימיות בליכוד יקבעו, וכן שהמפה הפוליטית תתבהר.
חיים כהן, יו"ר הפורום למען נתניהו, כבר היה בסיפור הזה: לפני כמה חודשים, כשפורסמה החלטתו של היועץ המשפטי בפרשת עמדי, המתינו כהן ואחרים לנתניהו בשדה התעופה. אלא שאז הסתפק נתניהו בנפנוף מבעד לחלון רכבו, והמשיך לנסוע מבלי לומר דבר.
כהן לפיכך, שומר הפעם את קבלת הפנים ליום שני בערב באיצטדיון טדי: "ביבי לא אוהב שמחכים לו בשדה", הוא מסביר את ההיעדרות, וכשהוא נשאל מדוע, אם כן, הוא מארגן שואו בטדי, אירוע שגם ממנו מתכוון נתניהו להיעדר, הוא מתקשה לענות ופוצח בתיאור נרחב של מה שצפוי: "סטיקרים, חולצות, מוסיקה. יהיה הפנינג עם שלטים, עם הסיסמאות 'גם אני אזרח מודאג', ו'חכמה וניסיון - נתניהו לשלטון', 'ישראל רוצה בטחון' כקונטרה לסיסמא של ברק 'ישראל רוצה שינוי'. נכבוש את טדי!" הוא מבטיח.
חבר הכנסת ישראל כץ, מתומכי נתניהו, מציע לשמור על איפוק: "הייתי מייעץ לו לפעול אחרת, בצורה יותר מרכזית ורצינית, עם דגש חזק על המסר ועם פנייה לציבור בנושאים הבוערים. התמיכה הגורפת בביבי מתבססת על יכולתו להתמודד עם מצב החירום הנוכחי, ולכן הוא חייב לבוא עם תשובות ולא עם סרטים צבעוניים ובלונים".
כץ מכתיב לנתניהו קמפיין מתון יחסית, בלי קריאות 'היידה ביבי', ועם הרבה סטייל: "תמיכה של אנשי רחוב זה דבר לגיטימי, אבל סגנונית הוא צריך לפנות במסר רציני. אין לו שום בעיה לזכות בראשות המפלגה, ולכן הוא לא צריך פעילות מאסיבית, אלא סולידית".
אבל חלק מתומכיו של נתניהו סבורים אחרת: לחבר הכנסת יובל שטייניץ, למשל, אין שום בעיה עם קריאות 'היידה ביבי': "היידה זה לא דבר רע כל כך, אבל הפילטר התקשורתי עושה את זה רע. הוא גם לא צריך להפטר מאנשים המזוהים עם הקריאות האלה, כמו אביגדור ליברמן, שהוא אדם משכיל ומצויין, והלוואי והיו עוד אנשים כמוהו", אומר שטייניץ. "כרגע, הוא לא צריך לעשות כלום, עד שיהיה מועד בחירות סופי. הוא מוכן לחלוטין לבחירות, הוא שיפר את יחסיו עם גורמים רבים כולל האליטות, שבזכות החקירה דיברו בזכותו, ובהם הרבה סופרים ואנשי אקדמיה. ביבי ללא ספק למד להנמיך עוינות".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
נתניהו. לא יחשוף קלפים
צילום: גלי תיבון
צילום: מיכאל קרמר
שטייניץ. אין כמו ההיידה
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים