שתף קטע נבחר

סטודנטים נגד הבנקים - עם רעשנים ומבול טלפונים

מי אמר שהסטודנטים נאבקים רק על שכר הלימוד? תנועת "קול קורא" סימנה את היעד - הבנקים והח"כים המתנגדים להמלצות ועדת בכר לרפורמה בשוק ההון. "נלמד את המתנחלים איך חוסמים מדינה", הם מבטיחים

מאות סטודנטים יפתחו היום (ו') בפעילות מחאה נגד בעלי הבנקים ונגד ח"כים שמתנגדים להמלצות ועדת בכר לרפורמה בשוק ההון. ברחבי הארץ ייתלו שלטים שקוראים להגדיל את התחרות על כיס הצרכנים ויופעל לחץ על הח"כים לתמוך במסקנות הוועדה. בשבוע הבא צפויה גם הפגנה של הסטודנטים בעניין.

 

היוזמה למחאה החברתית היא של תנועת "קול קורא", ארגון של סטודנטים הנלחמים על נושאים חברתיים, בניגוד למאבקים המוכרים על גובה שכר לימוד. לתנועה חברו גם ארגון הסטודנטים הארצי, ארגון הסטודנטים "נובה" ותנועת אזרחים למען צדק חברתי. יחד, אומרים ראשי המאבק, מדובר בתמיכה של עשרות אלפי סטודנטים בפעילות.

 

"נלמד את המתנחלים איך חוסמים מדינה", מבטיח יו"ר "קול קורא", טל כהן. "נפעיל לחץ על כל חברי הכנסת לתמוך בנו. זה לא יהיה קל כי הלחץ של הבנקים עליהם גדול מאוד. 

 

"נעשה כל מה שניתן במסגרת החוק. נעשה שמח בבנקים כי כיום אין ביניהם תחרות אמיתית, אין תחרות אמיתית עלינו, על הכיס של האזרחים. אנחנו רוצים שהציבור ירגיש שגם הוא שותף ודורשים שקיפות במידע. כולנו תמיד אומרים שאנחנו מבינים בביטחון אבל מעטים מבינים בבנקים ובשוק ההון ואנחנו רוצים לשנות את זה". 

 

כבר לפני מספר ימים חסמו הפעילים את הכניסה והיציאה של מכוניות מבנק ישראל בירושלים. פעולה זו נעשתה בעת שנגיד בנק ישראל החדש, סטנלי פישר, נפגש עם מנכ"לי הבנקים. עכשיו הם מבטיחים להיכנס לסניפי הבנקים ברחבי הארץ עם רעשנים ומשרוקיות ו"לגרום לציבור להתעורר".

 

בהמשך השבוע יחתימו כהן וחבריו את הח"כים המתנגדים למסקנות על אמנה חברתית, וינסו לשכנעם לתמוך. מי שיסרב "יזכה" למבול של טלפונים, פקסים וחסימת עורקי תקשורת על ידי הפעילים.

 

המלצתה העיקרית של הרפורמה, שמטרתה לשכלל את שוק ההון תוך הפחתת ריכוזיות הבנקים בשוק ההון וצימצמום ניגודי האינטרסים המובנים בפעילותם, היא הפרדת קופות הגמל וקרנות הנאמנות מהבנקים. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אודי גולדווסר
ההפגנה הקודמת
צילום: אודי גולדווסר
צילום: איי אף פי
חסמו את סטנלי פישר
צילום: איי אף פי
מומלצים