שתף קטע נבחר

קניוני עזריאלי: גיוס של 500 מיליון שקל בבורסה

הגיוס יבוצע באיגרות חוב, כאחד השלבים לקראת הנפקת מרכז עזריאלי בבורסה של תל-אביב - בעוד כ-4 חודשים

מרכז עזריאלי בת"א יוצא לגיוס ראשון בבורסה. איש העסקים דוד עזריאלי, בעלי הפרויקט, משלים בימים אלה את ההכנות לגיוס של 500 מיליון שקל באיגרות חוב. הגיוס יבוצע באמצעות חברת קנית השלום, המנהלת את הקניונים של עזריאלי בישראל.

 

ל"ידיעות אחרונות" נודע, כי הגיוס של מרכז עזריאלי יבוצע כאחד מהשלבים האחרונים לקראת הנפקת מניותיו בבורסה, בעוד 4-3 חודשים. על ביצוע ההנפקה אין עדיין החלטה סופית.

 

נשיא קבוצת עזריאלי, מנחם עינן: "לאחר 20 שנות פעילות במשק הישראלי אנו מגיעים למשקיעים הישראלים עם קבוצה בעלת איתנות פיננסית מרשימה, נכסים מוצלחים והנהלה אחראית ויציבה". עוד ציין כי, "שוק ההון הישראלי חשוב לנו והחלטנו כי זהו העיתוי הנכון מבחינתנו לפנות למשקיעים בישראל ולשתף אותם בעסקינו".

 

מרכז עזריאלי בת"א הוקם לפני כ-6 שנים וכולל כיום קניון ושני מגדלים, העגול והמשולש. בקניון מבקרים מאות אלפים בכל חודש והוא נחשב לאחד הרווחיים בישראל. משרדי המגדל העגול והמשולש, בשטח של 100 אלף מ"ר, מושכרים לעשרות חברות, בהן קונצרן אי.די.בי ובזק. באחרונה חידשה קנית חוזי שכירות ל-10,000 מ"ר לשוכרים שונים, בהם משרד עו"ד יגאל ארנון.

  

נכסיה של קנית השלום כוללים את מרכז עזריאלי, פרויקט מרכז העיר במודיעין, הרצליה ביזנס פארק, בניין לאומי ושות' בתל אביב. בנוסף היא מחזיקה ב 50% מקריית המדע והטכנולוגיה בפתח תקווה, בנין ח.מר בחולון, קניון מרגלית השרון, מרכזים 2000 בחולון, מבני משרדים בירושלים, וכן בקניון חולון (40%) ובמגדל משרדים בטקסס (33%). על פי נתוני פרופורמה נכון לדצמבר 2004 שווי הנכסים הכולל של קנית השלום עמד על 3.4 מיליארד שקל והכנסותיה הסתכמו ב-290 מיליון שקל.  

 

 

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
מגדלי עזריאלי - מגייסים אג"ח
צילום: שאול גולן
מומלצים