שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  חשד: שערוריית מין בקמפיין של הילארי קלינטון

  יועץ הקמפיין הבכיר של קלינטון, דייויד רוזן, מואשם בהעלמת כספים, והוא אף מוקלט כשהוא משוחח עם יועץ אחר בנוגע לשליחת פרוצות לחדריהם של שניים מתומכיה של הסנאטורית. מתנגדיה של קלינטון כבר הסירו את הכפפות

  צרות בצמרת: יועץ הקמפיין הבכיר לשעבר של הסנאטורית הילארי קלינטון, מואשם בשלוש עבירות של הצהרות כוזבות לוועדת הבחירות הפדרלית בנוגע לגיוס כספים. כך מפרסם הבוקר (יום א') האובזרבר הבריטי.

   

  פיסת העדות המרשיעה ביותר היא קלטת ובה שיחות בין דייויד רוזן, היועץ הבכיר, לריי רג'י, גיסו של הסנאטור אדוארד קנדי. בקלטת מדברים השניים על אי-הסדרים הכספיים במירוץ לסנאט של קלינטון בשנת 2000, ואפילו על מקרה בו אחד התורמים של המפלגה הדמוקרטית שלח פרוצות לחדרי בית המלון של שניים מתומכיה של קלינטון.  

   

  לעת עתה, קלינטון איננה חשודה בעבירה על החוק, אולם סביר להניח כי פרשה מסוג זה עלולה להכשיל את הגברת הראשונה לשעבר בדרכה אל הצמרת הפוליטית. הסנאטורית מניו יורק תעקוב באדיקות אחר המשפט, במיוחד לאור שאיפותיה לרוץ לנשיאות ארצות הברית בעוד שלוש שנים. בכל מקרה, גם אם רוזן יוכיח את חפותו, הפרשה עלולה לספק למבקריה של קלינטון תחמושת.

   

  האישומים נוגעים לארוע רב משתתפים, בנוכחות כוכבים הוליוודיים ואישי ציבור, שארגנו אנשי המטה של קלינטון דווקא לרגל עזיבתו של בעלה, ביל, את תפקידו כנשיא, ארוע בו השתתפו בראד פיט, שר ודיאנה רוס. מארגן הארוע, פיטר פול, הוציא על פי המשוער לא פחות מ-1.2 מיליוני דולרים לצורך העניין. אך רוזן דיווח על הוצאות בסכום של 400 אלף דולר בלבד. כעת חושדים כי 800 אלף דולר הושקעו במסע הפרסום של הילארי קלינטון.

   

  מדובר בעבירה חמורה על חוקי המס האמריקנים, שיכולים לגרור עונש מאסר של 15 שנה וקנס של 250 אלף דולר.

   

  בנוסף התברר, כי פול הושרע בעבירות של סחר בקוקאין בשנת 1979, ואף הורשע בניסיון הונאה של הממשלה הקובנית בעסקי קפה.

   

  מתנגדיה של קלינטון כבר הסירו את הכפפות. אחד מהם אף הקים אתר אינטרנט בשם "עצרו אותה עכשיו", במטרה לגייס 10 מיליון דולר כדי למנוע את המירוץ של קלינטון לנשיאות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים