שתף קטע נבחר

HOT נקנסה ב-90,000 שקל בגלל חידון בנושא סקס

החידון "על בנים ועל בנות" שודר בערוץ "גוגו" המיועד גם לילדים וכלל שאלות כמו "האם מותר לבלוע זרע" ו"כיצד נקראת משיכה מינית לגופות מתים?". מועצת הכבלים והלווין קנסה את "HOT" בעשרות אלפי שקלים

חברת הכבלים "HOT" תשלם קנס בסך 90,000 שקל בגלל שאלות כמו "האם מותר לבלוע זרע", ששודרו במסגרת חידון "על בנים ועל בנות" בערוץ המשחקים "גוגו" המיועד גם לילדים.

 

בראשית חודש פברואר השנה שידרו בערוץ המשחקים "גוגו" חידון טריוויה שנקרא "על בנים ועל בנות", במסגרתו התבקשו המשתתפים לענות על שאלות מגוונות בנושאי מין. מועצת הכבלים והלווין לא אהבה את השאלות והטילה כאמור קנס על חברת הכבלים.

 

אמנם "על בנים ועל בנות" הוא מוסד שכבר שנים רבות עונה לילדים ונוער על השאלות שהם לא העיזו לשאול, אך בין השאלות שהופיעו בחידון "גוגו" נכללו גם שאלות כמו "מהו גודלו הממוצע של הפין במצב זיקפה?", "האם מותר לבלוע את הזרע לאחר השפיכה?", "איך קוראים לסטייה של מבוגרים שנמשכים מינית לילדים?", "כיצד נקרא אדם המקיים יחסי מין עם בעלי חיים?", "מהי תנוחת 69?" או "כיצד נקראת משיכה מינית לגופות מתים?"

 

ערוץ "גוגו" אושר על ידי מועצת הכבלים והלווין לבקשת "HOT" כערוץ המיועד גם לילדים ונכלל בחבילת הילדים המוצעת על ידי "HOT" למנוייה. ממועצת הכבלים נמסר כי "בשל העובדה שמערכת בקרת ההורים אינה ניתנת להפעלה ביחס לשידורים האינטראקטיביים בשל מגבלות טכנולוגיות, קבעה המועצה כי אין לשדר בערוצים אלה תכנים שאינם מתאימים למי שטרם מלאו לו 8 שנים". 

 

יורם מוקדי, יו"ר המועצה, קבע כי שידור החידון מפר את כללי התקשורת והחלטות המועצה והבהיר כי "אף אם חלק מהשאלות מתאימות לבני נוער, הרי שקיימות שאלות רבות אשר אינן מתאימות לילדים. המועצה שמה לה למטרה להגן על ילדים ונוער מחשיפה לתכנים בלתי מתאימים, ולפיכך רואה בחומרה רבה הפרה זו, אשר התבצעה בערוץ האמור להיות 'סביבה מוגנת' לילדים". 

 

גוסטבו טרייבר, דובר "HOT", מסר בתגובה: "לצערינו נעשתה טעות על ידי מפיקת הערוץ. HOT דרשה מהערוץ להסיר באופן מיידי את המשחק עד לתיקונו, ואכן התיקון בוצע תוך שעות ספורות. אנו מכבדים את החלטת המועצה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים