שתף קטע נבחר

תקלת מחשב ניפחה מחירים של מניות בנאסד"ק

תקלת המחשב התרחשה אצל ברוקר, המחובר למערכת נאסד"ק האלקטרונית. דוברת הבורסה: העסקאות שהתבצעו בטווח זמנים זה על סמך המחירים השגויים יבוטלו

תקלת מחשב שהתרחשה אצל ברוקר גרמה להצגת מחירים שגויים ומנופחים, שהגיעו עד 950 דולר למנייה, של 1,680 מניות הרשומות בבורסת נאסד"ק. התקלה התרחשה ביום שישי בבוקר. כך מסרה אתמול (שבת) דוברת נאסד"ק בת'אני שרמן.

 

מהבורסה נמסר כי המסחר ב-184 מניות שמחיריהן הושפעו מתקלת המחשב

התרחש בין השעות 9:19 ל-9:40 בבוקר. הבורסה מסרה כי העסקאות שנעשו בטווח זמנים זה, ושהיו גבוהות או נמוכות ב-15% ממחיר הסגירה של היום הקודם, יבוטלו – הקונה יקבל את כספו בחזרה, והמניה תחזור למוכר.

 

בשאר המניות לא התרחש מסחר במחירים השגויים. שרמן מסרה כי התקלה תוקנה וכי המסחר בכל המניות הרשומות בנאסד"ק התנהל באופן תקין במהלך היום. הבורסה תפעל ביחד עם האיגוד הלאומי של סוחרי המניות ורשות ני"ע האמריקנית לחקירת המקרה.

 

הבעייה התעוררה כשברוקר שמחובר למערכת נאסד"ק האלקטרונית הציג בשוגג הצעות רכש למניות במחיר שהיה גבוה משמעותית מהמחירים בהן נסחרות המניות הללו בדרך כלל. למשל, מניות חברת מתכת שנסחרת בדרך כלל בטווח מחירים של בין 3 דולר ל-4 דולר למנייה נסחרה זמן קצר במחיר של 951.47 דולר למנייה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
תקלת מחשב ניפחה מחירים
צילום: איי פי
מומלצים