שתף קטע נבחר

משרד התקשורת יחליט בנושא אחזקות סבן בקשת

שרת התקשורת תצטרך להחליט אם בעל השליטה החדש בבזק יחזיק רק ב-5% מהזכיינית או שיוכל להישאר עם אחזקות של 24%

משרד התקשורת יקיים היום דיון בשאלה אם לחייב את חיים סבן, בעל השליטה החדש בבזק, למכור את מרבית אחזקותיו בזכיינית ערוץ 2 קשת. את הדיון זימן מנכ"ל משרד התקשורת, אבי בלשניקוב, וישתתפו בו המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דוידה לחמן-מסר, היועץ המשפטי של משרד התקשורת, יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, יורם מוקדי, והיועץ המשפטי של המועצה.

 

הצוות יביא בפני שרת התקשורת, דליה איציק, את האפשרויות העומדות בפני המשרד. סבן מחזיק כיום ב-28% מקשת. לפי תקנות משרד התקשורת, אחרי שרכש, יחד עם קרן אייפקס ומורי ארקין, את השליטה בחברת בזק, שמקנה לו שליטה בחברת הלוויין יס, מחויב סבן להישאר עם אחזקה של 5% בלבד בקשת. תקנות אלה עומדות בסתירה לחוק הרשות השנייה, שלפיו מחויב סבן לרדת לאחזקה של 24% בזכיינית.

 

אחרי ישיבת הצוות היום, תצטרך איציק להכריע אם לחייב את סבן לעמוד בתקנות המשרד, בתקנות של חוק הרשות השנייה, או לעמוד בדרישה אחרת.

 

סבן ושותפיו רכשו בשבוע שעבר 30% ממניות בזק תמורת 4.2 מיליארד שקל. עם השליטה בבזק קיבלו סבן ושותפיו את השליטה גם בחברות הבנות של בזק: פלאפון, יס, בזק בינלאומי, פורטל האינטרנט וואלה ועוד. ההשקעה של סבן בקשת היתה השקעתו הראשונה בישראל - באוקטובר 2004 שילם סבן כ-2 מיליון דולר תמורת אחזקותיו בזכיינית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים