שתף קטע נבחר

עובדי רשות שדות התעופה דחו את העיצומים

ההמראות מנתב"ג ישובשו אחר הצהריים וכל מטוס יעוכב בכשעה, אם לא ייענו דרישות ועד עובדי רשות שדות התעופה לשיפור תנאיהם של פקחי הטיסה. יו"ר הוועד, פנחס עידן: "עבודתם של הפקחים חשובה לא פחות מזו של הטייס. חייהם של אלפי אזרחים נתונים בידי הפקחים שבמשמרת"

ועד עובדי רשות שדות התעופה הודיע היום (ג') כי החליט לדחות בשלב זה את העיצומים שתוכננו להיערך היום בנמל התעופה בן גוריון. יושב ראש הוועד, פנחס עידן, אמר כי יאפשר להנהלת הרשות ולמשרד האוצר להגיע להסדר עד ליום ראשון בנוגע לשיפור תנאי הפקחים. לדבריו, אם לא יושג פתרון עד ליום זה, ייפתחו עיצומים במתכונת נרחבת יותר.

 

עובדי רשות שדות התעופה איימו מוקדם יותר בעיצומים. העובדים דורשים לשפר את תנאיהם של פקחי הטיסה. בתחילה אמרו כי אם לא ייענו דרישותיהם עד הבוקר, מתכננים העובדים לעכב כל מטוס יוצא בין 45 דקות לשעה. מאוחר יותר, כאמור, דחו את העיצומים.

 

מרשות שדות התעופה נמסר כי "לבקשת המנכ"ל  גבי אופיר, נדחו העיצומים מתוך כוונה למצות את כל ההליכים שנוקטת הנהלת הרשות לפתרון הסוגיה ומתוך רצון להגיע לפתרון מוסכם בפגישה שתתקיים בענין בין הנהלת הרשות לנציגי האוצר".

 

כיום עומדת מצבת כוח האדם של פקחי הטיסה ברשות על 120. תפקידם חשוב לאין ערוך, שכן הם אלה המכוונים את המטוסים  האמורים לנחות בישראל, ומאשרים המראות לאלה שעל הקרקע. 

 

לטענת ועד העובדים, לפני זמן רב נחתם הסכם התייעלות שבמסגרתו הוחלט שלא לקלוט יותר עובדים לרשות שדות התעופה, אך יחד עם זאת הובטח כי ישופרו תנאיהם  של הפקחים הקיימים. מאחר והתנאים לא שופרו, דורש כעת הוועד הוספת עשרה פקחים לפחות, על-מנת שיוכלו לעמוד בעומס העבודה.

 

יושב ראש הוועד, פנחס עידן, אמר כי "עבודתם של הפקחים חשובה לא פחות מזו של הטייס. חייהם של אלפי אזרחים נתונים בידי הפקחים שבמשמרת".

 

 

 

 

 


פורסם לראשונה 16/05/2005 19:06

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
(אילוסטרציה)
צילום: רויטרס
מומלצים