שתף קטע נבחר

נתניהו יציג ביום ה' את תוכניתו הכלכלית בפני שרון

בלעדי: נתניהו צפוי להציג ביום חמישי הקרוב בפני ראש הממשלה את תוכניתו הכלכלית החדשה. בימים אלה עסוקים בכירי האוצר ב"סגירת הקצוות" לקראת הצגת התוכנית, הצפויה לכלול, בין היתר, הפחתת מס החברות, הפחתת מסי מקרקעין והורדת שיעור המע"מ

שר האוצר, בנימין נתניהו, יציג ביום חמישי הקרוב בפני ראש הממשלה את תוכניתו הכלכלית החדשה. כך נודע ל-ynet.

 

התוכנית הכלכלית החדשה נמצאת בימים אלה בשלבי גיבוש אחרונים ואמורה לכלול, בין היתר, רפורמה של הפחתות מס, האמרות לעודד את הצריכה הפרטית. בשבועות האחרונים עסקו בכירי האוצר בסגירת הפרטים האחרונים טרם הצגת התוכנית. על פי הערכות, עיקר ההמלצותיו של נתניהו לשרון נוגעות להפחתה מיידית של מסים, בין היתר הורדת מס החברות ב-4% באופן מיידי ובהמשך הפחתה של 1%-2% עד שנת 2010.

 

צעדים נוספים שינקטו, ככל הנראה, במסגרת תוכניתו של נתניהו: ביטול מס המכירה הקיים של כ-2.5% על מכירת דירות,ביצוע שלב מורחב של הפחתת המס על יחידים ב-2006, הפחתת שיעור המע"מ ל-16%, יצירת מהלך שיגדיל את הנטו של המשתכרים עד 9,000 שקלים ברוטו לחודש, הגדלת המס על רווחי הון בבורסה משיעורים של 15%-10% כיום לשיעור של 20%.

 

כמו כן יומלץ שלא לבצע בשלב זה: הכרה בהוצאות הריבית על משכנתאות לצורכי מס, הנהגת מס הכנסה שלילי, שמשמעותו הגדלת המשכורות למי שעובדים, אך מתפרנסים למעשה פחות ממי שמקבלים קיצבאות

 

על פי נתונים שהציג נתניהו לוועדת הכספים בכנסת עולה כי היקף היקף ההשקעות מצד משקיעים זרים הסתכם ברבעון הראשון של השנה ב-2.9 מיליארד דולר, זאת לעומת 1.66 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד ו-1.5 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2003.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
נתניהו: יציג את התוכנית ביום ה'
צילום: רויטרס
מומלצים