שתף קטע נבחר

Phaser 6100 של זירוקס

מדפסת לייזר צבעונית, המיועדת למשרד, ומספקת איכות הדפסת טקסט סבירה ואיכות הדפסת פוטו טובה למדי

ה-Phaser 6100 הגיעה במבחנים שלנו לקצב הדפסה של 20 עמודי שחור וכמעט חמישה עמודי צבע לדקה, שזה גם קרוב מאד לנתוני היצרן וגם הרבה באופן כללי.

 

איכות הטקסט שהיא מפיקה היא לא הטובה ביותר שראינו בלייזר, אבל היא טובה מספיק. האיכות של הדפסות הצבע היא בדרך כלל סבירה, ולפעמים טובה להפתיע. על נייר רגיל ובהדפסה של מסמכים צבעוניים, התוצאות היו לא רעות. בהדפסת תמונות על נייר כרומו, הצלחנו להשיג איתה תוצאות שהזכירו מדפסת פוטו.

 

מלבד נייר רגיל, שקפים, מדבקות ומעטפות, Phaser 6100 יודעת להתאים את עצמה לנייר דק או עבה במיוחד, ולכמה משטחי הדפסה אזוטריים יותר, ב-17 גדלים סטנדרטיים (ואפשר להגדיר גדלים מיוחדים). יש לה תמיכה בסיסית ברוב התכונות המוכרות מהמדפסות החדשות, כולל הדפסת דופלקס (המנגנון מובנה במדפסת, וזו אחת הסיבות לנפח הגדול שלה), הדפסת עמודים מרובים על דף אחד, הדפסות פוסטר ובוקלט, שימוש בסימני מים, ועוד כהנה וכהנה.

 

משום מה היא תומכת ברזולוציות של 600dpi ו-1200dpi אבל לא 300dpi. מצד שני, היא מציעה אפשרויות התאמת צבעים מפורטות כל כך, שהן נראות מתאימות לפוטו מקצועית יותר מאשר ללייזר ארגונית.

 

הדרייבר שלה הוא לא הכי ידידותי שיש, אבל גם לא מסובך מדי להשתלט עליו, ובאופן כללי היא לא עשתה לנו אף בעיה מרגע ההתקנה (הפשוטה מאד) ואילך. ומכיוון שהיא זולה בעשרות אחוזים מרוב המדפסות שמציעות - על הנייר לפחות - אותו הדבר, קצת קשה לנו לומר עליה דברים רעים.

 

בכל זאת, לפני שרצים לקנות, כדאי להתכונן למימדי המוצר הזה שמזכירים יותר טלוויזיה מאשר מדפסת. לא היינו ממהרים לקנות אותה הביתה, ולשימוש של עסק גדול היינו בודקים לעומק את הכלכליות בשימוש לאורך זמן - אולי היינו מעדיפים להשקיע יותר במדפסת שאיכויות הטקסט שלה גבוהות יותר, בהנחה שזהו השימוש העיקרי בעסק.

 

אבל לעסק קטן-בינוני, או מחלקה בארגון גדול, Phaser 6100 היא מציאה אמיתית. היא תתמודד יפה עם רוב סוגי ההדפסות, ותספק איכות הדפסה וביצועים מספקים למדי. הזיכרון הגדול, אפשרות החיבור לרשת והיכולת שלה להתמודד עם עומס הדפסה של עד 35 אלף דפים לחודש, הופכים אותה כמעט אדישה למספר המשתמשים. והיא גם תשכנע אתכם שלא רחוק היום שבו הלייזר הצבעוני יגיע אליכם הביתה.

 

מידות/משקל: 510x405x470 מ"מ, 32 ק"ג

 

מהירויות הדפסה (יצרן): 21/5ppm בצבע/שחור

 

רזולוציה: 1200x600dpi

 

נייר: כל הסוגים והגדלים מ-60 עד 160 גרם, גדלים עד Letter כולל גדלים מותאמים אישית, מעטפות, שקפים, מדבקות, כרטיסים. מגש הזנה ל-250 דף ומגש אופציונלי ל-500 דפים נוספים.

 

ממשקים: מקבילי, USB, אתרנט.

 

זיכרון: 64MB.

 

תאימות: Windows, MacOS, Linux.

 

תכונות מיוחדות: דופלקס מובנה, פוסטר, סימני מים, Booklet, Scaling.

 

המחיר: לחצו כאן להשוואת מחירים באתר "זאפ".

 

בעד: תומכת בכל סוגי ההדפסה האפשריים, מהירה, זולה יחסית.

 

נגד: גדולה ומעט מסורבלת, זמן ארוך להדפסת עמוד ראשון. בחלק מסוגי ההדפסה האיכות היא לא יותר מסבירה.

 

השורה התחתונה: פתרון הדפסה מצויין לעסק קטן או למחלקה בארגון.

 

ציון:
ארבע כוכבים וחצי

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
Xerox 6100. איכות טקסט סבירה
צילום: נט מגזין
מומלצים