שתף קטע נבחר

העצורות: "שרון, חיסלנו את רבין, נחסל אותך"

מפגינות הימין שנעצרו בכבישים ממשיכות להתפרע גם בין הסורגים. ב"אגף ההתנתקות" בכלא מעשיהו נמצאו כתובות "חיסלנו את רבין, נחסל גם את שרון" וכן "שרון, היטלר גאה בך". בבתי המשפט נמשך מצעד הארכות המעצר. גורמים המעורבים במאבק המתנחלים ל-ynet: רוב המפגינים שנעצרו הם "ילדים טובים", הגרעין הקשה מחכה לתחילת ההתנתקות

"חיסלנו את רבין, נחסל גם אותך" - כך כתבו מפגינות שנעצרו בעת חסימות הכבישים על קירות תא בכלא מעשיהו. כמה מהנשים שנעצרו בחסימות הכבישים התפרעו בצהריים (יום ג') בכלא מעשיהו. הן כתבו בין השאר "שרון, היטלר גאה בך". סוהרים נאלצו להתערב בנעשה.

 

הם חיפשו בכלי העצורות ונלקחו מהן אמצעי כתיבה. גורמים המעורבים במאבק המתנחלים אמרו ל-ynet כי רוב המפגינים שנעצרו אמש הם תלמידי ישיבות, "ילדים טובים", כהגדרתם. לדבריהם, נוער הגבעות והגרעין הקשה עוד לא החל בכלל לפעול בהפגנות וכאשר הם יתחילו לא יהיה קל לשוטרים לעצור אותם. הגרעין הקשה מחכה לתחילת ההתנתקות כדי לפעול.

 

המשטרה עצרה באירוע החסימות 405 פעילי ימין. אחר הצהריים יימשכו הדיונים בהארכת מעצרם של המפגינים שנעצרו בזמן חסימות הכבישים. 38 פעילי ימין שנעצרו בצומת מורשה ובצומת קוקה קולה במסגרת חסימות הכבישים יובאו לדיון בבית משפט השלום בתל-אביב. המשטרה תבקש מבית משפט להאריך את מעצרם בארבעה ימים.

 

בית משפט השלום בקריות האריך ביומיים את מעצרם של ארבעה קטינים שנעצרו אתמול על ידי שוטרי תחנת זבולון בעת שחסמו את הכביש בצומת סומך, בין הקריות לשפרעם. 12 מפגינים יישארו במעצר עד יום ו', ושניים נוספים עד שבת. 

 

בנוסף, הורה בית המשפט לשחרר 14 מתוך 16 הקטינים שנעצרו במהלך ההפגנות בצומת סומך, אולם התנה את השחרור בהסכמתם למתן טביעת אצבע בתחנת משטרת זבולון. במקביל, התקיים דיון בהארכת מעצרם של ארבעה פעילים נוספים. עו"ד גיל אלחרר מהסנגוריה הציבורית ייצג שמונה עצורים בדיונים. כל העצורים צפויים לעבור לכלא מעשיהו.

 

בית משפט השלום בירושלים הורה לשחרר ממעצר את שני ראשי ארגון "הבית הלאומי", שי מלכה ואריאל ונגרובר, העומדים מאחורי פעולת חסימת הכבישים. השניים ישהו במעצר עד מחר בעקבות בקשה של המשטרה לערער על ההחלטה.

  

גם בהנהלת בתי המשפט נערכו להתפרעויות בירושלים ובתל-אביב. מאבטחי בית משפט השלום והמחוזי הוזעקו לתגבר את משמרת אחר הצהריים. במהלך החודשים האחרונים עברו מאבטחי משמר בתי המשפט סימולציות למצבים שבהם עלולים המאבטחים להיתקל במהלך ההתנתקות. אחד התרחישים שנבחנו היה מתנחלים שקושרים עצמם ונשכבים על הרצפה בבתי המשפט ואינם מסכימים להתפנות. תרחיש אחר הוא הפגנות ונשיאת שלטים בתוך אולמות הדיונים. 

 

בהכנת הידיעה השתתפו שני מזרחי, אחיה ראב"ד ואבי כהן
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלעד קוולרצ'יק
כלא מעשיהו
צילום: גלעד קוולרצ'יק
באדיבות שירות בתי הסוהר
כתובות הנאצה בכלא
באדיבות שירות בתי הסוהר
באדיבות שירות בתי הסוהר
מתפללים בכלא
באדיבות שירות בתי הסוהר
צילום: צפריר אביוב
עצורי הימין
צילום: צפריר אביוב
מומלצים