שתף קטע נבחר

עוזי כהן: לא רוצה להיות ראש עיר

לאחר שפורסם שראש עיריית רעננה, זאב ביילסקי, ימונה ליו"ר הסוכנות נראה היה שסגנו המיתולוגי, עוזי כהן, ימלא את מקומו, לפחות באופן זמני. היום הודיע כהן: אינני מעוניין בתפקיד

סידר את הבחור, אבל לא סידר את עצמו: אמש הכל נראה כמעט מסודר, לאחר שפורסם שראש עיריית רעננה, זאב ביילסקי, ימונה ליו"ר הסוכנות. הסגן, עוזי כהן, נראה כמועמד ודאי לתפקיד ראש העיר הזמני עד הבחירות. היום (ג') הודיע כי הוא אינו מעוניין למלא את מקומו של ראש העיר ושלא יתמודד על ראשות העיר.

 

הוא הוסיף כי אינו רואה טעם למלא את מקומו של ראש העירייה בתקופת המעבר עד לבחירות לעירייה. מועצת העיר תתכנס כדי לבחור ממלא מקום ביילסקי לתקופת המעבר. אמש אמר כהן: "לא אתמודד בבחירות בלי תמיכתו והסכמתו של ביילסקי. הקואלציה בעיר תצטרך להחליט מי המועמד לראשות העיר".

 

כהן אמר "אני לא רוצה להיות מתנשא ולא רוצה להכריז שאני מתמודד, אך אם חברי הקואלציה יציעו אותי להיות מועמד לתפקיד בבחירות, לא אסרב". היום, כאמור, נשמע כהן אחרת והודיע שלא יתמודד על ראשות העיר.

 

הוא סיפר שהיה שותף בסוד העניינים ולא הופתע ממינויו של ביילסקי ליו"ר הסוכנות במקום סלי מרידור שפרש. "מי שהרוויח מהמינוי זה עם ישראל ומי שהפסיד זה עוזי כהן. יחד היינו צוות מוביל ומצליח שביצע עשיה בעיר. הוא יחסר לי מאוד. אני מרגיש כמו שמורידים לי חלק מהגוף".

 

ייכנס לתפקידו בעוד כחודש וחצי

 

ביילסקי מכהן כ-20 שנים כראש עיריית רעננה ונחשב למי שהפך את רעננה ממושבה מנומנמת לעיר ובה איכות חיים מהגבוהות בארץ. לביילסקי, כך על פי המקורבים, לא היה זמן רב לשקול את הצעת ראש הממשלה על המינוי. זאת כיוון שיו"ר הסוכנות הנוכחי, סלי מרידור, הודיע על התפטרותו בערב יום העצמאות. 

 

למרות שרעננה היא חלק בלתי נפרד מחייו, אמר ביילסקי למקורביו "זה כבוד גדול. זהו תפקיד לאומי בנושאי קליטה ויהדות ואני גאה שנמצאתי ראוי להוביל את המערכת". ביילסקי ציין כי הוא מלא התרגשות מההצעה.

 

לתפקיד יכנס ביילסקי רק בעוד כחודש וחצי, כאשר התפטרותו של מרידור תכנס לתוקף. מינויו של ביילסקי יובא בחודש הבא לאישור הממשלה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
עוזי כהן
צילום: תומריקו
צילום: מאיר פרטוש
בתמונה עם פנינה רוזנבלום
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים