שתף קטע נבחר

הביון האמריקני מודאג מטרור של "ירוקים"

הבולשת הפדרלית מזהירה כי פעילים קיצוניים למען זכויות בעלי חיים ופעילי איכות סביבה אחרים מהווים אחת הסכנות החמורות ביותר לביטחון הלאומי. עד כה הם ביצעו הצתות במעבדות לניסויים בבעלי חיים, אתרי בניה או מפעלי תרופות "אך הם גם לא שוללים שימוש במטעני חבלה"

עם כל העבוד לבין-לאדן, פעילי איכות סביבה קיצוניים מהווים כיום את אחת הסכנות החמורות ביותר לביטחון הפנים בארה"ב, כך לפחות טוענים גורמי ביטחון אמריקנים בכירים. הגורמים הזהירו אתמול (רביעי) כי ארגונים קיצוניים להגנה על הטבע ועל זכויות בעלי החיים אחראים לשורה ארוכה מאוד של פיגועים שאירעו בארה"ב בשנים האחרונות וכי הם מגבירים לאחרונה את פעילותם.

 

רשת CNN דיווחה כי גורמים בכירים בבולשת הפדרלית (FBI) וגורמי ביטחון אחרים הציגו בפני ועדת של הסנאט את ממצאיהם המדאיגים. הם הדגישו באופן מיוחד את פעילותם של שני ארגונים ירוקים - החזית לשיחרור בעלי החיים (ALF) והחזית לשיחרור כדור הארץ (ELF).

 

ג'ון לואיס, בכיר בבולשת הפדרלית, אמר שפעילי זכויות בעלי חיים ואיכות סביבה קיצוניים לקחו אחריות על יותר מ-1,200 עבירות מאז 1990 ושהבולשת חוקרת יותר מ-150 מקרים בהם מעורבים "טרוריסטים ירוקים". מדובר ברוב המקרים בהצתות של סוכנויות למכירת רכבי שטח, אתרי בנייה, מעבדות לניסויים בבעלי חיים, חברות קוסמטיקה ומפעלי תרופות.

 

עד כה לא גבו ה"פיגועים" הללו קורבנות בנפש אולם בבולשת מזהירים כי הארגונים מגבירים לאחרונה את קצב והיקף פעילותם. "עד עכשיו פשוט היינו ברי מזל", אמר לואיס. "כשאתה מצית שריפה ובורח אתה לא יכול לדעת מה יקרה ולא יכול להבטיח שהיא לא תצא משליטה", הוא הוסיף.

 

גורמי ביטחון אחרי ציינו כי המגמה המדאיגה ביותר היא נכונותם של הפעילים להסלים את פעילותם עד כדי שימוש במטעני חבלה. הם הוסיפו כי ישנה אפילו מגמה של "יבוא טרור": ארגון ירוק בריטי הנאבק במעבדה בריטית המחזיקה בסניף אמריקני הוגדר על ידי הבולשת הפדרלית "איום טרוריסטי". 

 

גורמים בסנאט אמדו את הנזק שנגרם כתוצאה מ"פיגועים" של ארגונים ירוקים בארה"ב בעשור האחרון בכ-110 מיליון דולר. "בדיוק כמו אל-קאעידה וארגוני טרור אחרים, גם ה-ALF וה-ELF לא יכולים להשיג את מטרותיהם ללא מימון, הגדלת שורותיהם וסיוע של התקשורת", אמר הסנאטור הרפובליקני ג'יימס אינהוף.

 

מנגד, סנאטורים אחרים הביעו ספק האם הדאגה הרבה שמפגינה הבולשת בנושא מוצדקת ורמזו כי מדובר בניסיון של רשויות אכיפת החוק להגדיל את תקציבן.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פעילים קיצוניים (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים