שתף קטע נבחר

אנרגיה לא טובה

אדם תבע 8,000 שקל מחברת אנרגיה טובה, בטענה כי הרופאה שטיפלה באישתו לא הוסמכה ע"י משרד הבריאות לעסוק ברפואה. הוא פוצה ב-900 שקל, בלי שנקבע דבר לגבי טענות הצדדים

מודעות על מתן שירות רפואי שמצוינים בהם שמות של רופאים עלולות להטעות. במקרים מסוימים תופתעו לגלות כי מי שמטפל בכם לא הוסמך מעולם כרופא, למרות שהוצג בפניכם ככזה. הלקוחות שנוכחים בכך, מקבלים בדרך כלל את הגילוי הנאות בשוויון נפש. אבל ש' מתל-אביב לא נמנה עליהם. כשהתברר לו, לדבריו, כי "הדוקטורית" שטיפלה ברעייתו לא הוסמכה על ידי משרד הבריאות לעסוק ברפואה, הוא תבע מהמעסיקה שלה, חברת אנרגיה טובה, להשיב את סכומי הכסף שגבתה מבת זוגו ולשלם להם פיצויים בגין עוגמת נפש.

 

בתביעה, שהגיש לבית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב, טען ש' כי אנרגיה טובה הונתה את רעייתו. "הדוקטורית לרפואה שטיפלה באשתי והתחזתה בפנינו כרופאה", התלונן, "התגלתה כמתחזה שעושה כישופים". בדיון בבית המשפט הוא אמר כי במודעות שהתפרסמו בעתונים הופיע ליד שמה של ר' - זו שטיפלה ברעייתו - התואר ד"ר.

 

"כשהגענו למקום", סיפר, "הוסבר לנו שמדובר בטיפול אלטרנטיבי". ר', לדבריו, הציגה את עצמה בפניהם כרופאה וטענה כי למדה רפואה בחו"ל. מאוחר יותר התעורר אצלו החשד כי מדובר במתחזה, וכשבדק במשרד הבריאות אמרו לו, לדבריו, שהיא איננה בעלת תואר MD ולא מורשית לעסוק ברפואה.

 

בעקבות זאת טען ש' כי הונו אותו ואת אשתו. בתביעתו דרש מהנתבעת פיצויים בסך 8,000 שקל. 

 

הנציג של אנרגיה טובה, בנימין גלעד, הכחיש את טענותיו של התובע והציג בבית המשפט תעודת דיפלומה ברפואה כללית, שקיבלה , לדבריו, ר' מהמכון הממלכתי לרפואה בעיר קישינב ברוסיה. לד"ר ר', אמר, יש תואר ברפואה והיא עוסקת ברפואה משלימה ומטפלת בחולי פסוריאזיס מאז עלייתה לארץ ב-1995.

 

השופט, ישי קורן שהוסמך על ידי הצדדים להחליט על פסק דין בדרך הפשרה , חייב את אנרגיה טובה לשלם לתובעים 900 שקל מבלי לקבוע דבר בעניין טענותיהם.

 

(ת"ק 509/05)

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים