שתף קטע נבחר

המס על רווחי בורסה יעלה ל-18%-22%

מנהל רשות המסים, איתן רוב, אמר כי העלאת המס על רווחי הון מתוכננת להתבצע עוד השנה. רוב דיבר בוועידת שוק ההון של דה-מרקר. שר האוצר הדגיש בנאומו בכנס את הקשר שבין הורדת המסים לצמיחה: "חיוני להעביר את התוכנית להורדת מסים בהקדם האפשרי, כדי לעמוד ביעד הצמיחה של 4%"

מנהל רשות המסים באוצר, איתן רוב, אמר היום כי בכוונת האוצר להעלות כבר בחודשים הקרובים את מס רוןוחי הון המוטל על רווחים ממכירת ניירות ערך ל-18% עד 22%, לעומת 10%-15% הנהוגים כיום.

 

לדברי רוב, שדיבר בכנס שוק ההון של פורום דה-מרקר,"שיעור המס על שוק ההון הוא הנמוך ביותר בעולם וצריכים להעלות אותו. שיעור המס יהיה ברמה של 18%-22% - שוק ההון מספיק בשל לכך. בסך הכל כניסת המס לבורסה לא מנעה עליות שערים", אמר רוב והבטיח כי "זו תהיה העלאת המס האחרונה".

 

שר האוצר: הפחתת מסים - המפתח לצמיחה

 

"היום אציג לראש הממשלה את התוכנית להורדת המיסים. חיוני להעביר את התוכנית בהקדם האפשרי, כדי לעמוד ביעד הצמיחה של המשק, העומד על 4%". כך אמר היום שר האוצר, בנימין נתניהו, בכנס שוק ההון של דה-מרקר.

 

לדבריו, "המפתח למדיניות שלנו זו הצמיחה, בלעדיה אי אפשר להביא להעלאה ברמת החיים, לצמצום באבטלה ולעזור לנזקקים. לשם כך יש להוריד את המיסים. המשך הצמיחה מותנה בתוכנית הורדת המיסים, שתאפשר לחברות הישראליות והזרות להעצים את פעילותם בארץ".

 

נתניהו ציין כי "המדיניות הזו הפוכה ב-180 מעלות מהמדיניות החברתית המקובלת, אבל אני חושב שזו המדיניות הנכונה. בדרך השנייה - שננקטה עד לפני שנתיים וגרסה 'נמסה ונחלק' – ראינו למה הגענו. במשק יש לאחרונה האטה בצמיחה לשיעור של 3% במקום יעד של 4%, ולכן כמו בחברה שמציגה רבעון אחד חלש יותר – ואז חייבים להגביר בה את הביצועים ברבעונים הבאים כדי להגיע ליעד שהוצב – כך גם בתוכנית הכלכלית".

 

"התוכנית מתבססת על הורדת מיסים, וחיזוק החלשים. זאת תוך שמירה על רמת הגירעון וההוצאה הממשלתית. המרכיב הנוסף בתוכנית הוא מרכיב רב שנתי, בהסתכלות קדימה כמה שנים טובות. אנחנו עושים שינוי שמטרתו להגדיל את התחרות והפריון במשק. כי בסופו של דבר הכלכלה נבנית ברמת החברות ואנחנו צריכים ליצור את התנאים המקסימלים לתחרות.

 

לדבריו, "נוצרה כיום מאסה קריטית של הבנה בציבור שבסופו של דבר הצמיחה הזו מחלחלת לכולם. אנחנו עדיין בתוך הויכוח החברתי, אבל למעשה אין אלטרנטיבה אחרת. הצמיחה תחלחל ותסייע לכלל הציבור. המפתח הוא להתמיד ביעדי הצמיחה תוך שמירה על רמת הגירעון וההוצאה".

 

עוד אמר כי אין לו ספק שהרפורמה בשוק ההון תצא לפועל וכי הוא מקווה שהחקיקה תסתיים עד הפגרה של הכנסת.

פורסם לראשונה 19/05/2005 12:58

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: וועידת שוק ההון של פורום THEMARKER
בנימין נתניהו
צילום: וועידת שוק ההון של פורום THEMARKER
מומלצים