שתף קטע נבחר

וידאו: כך פגע חיל האוויר ביורי הפצמ"רים

ירי המרגמות ברצועה נמשך לסירוגין גם היום. בצה"ל ממשיכים להבליג, ובינתיים שיחררו לשידור סרט וידאו המראה את הפגיעה בחוליית המרגמות אתמול, שהציתה את ההסלמה

גם היום (ה') נמשך לסירוגין ירי פצצות המרגמה ברצועה. ביממה האחרונה נורו לעבר התנחלויות ברצועה למעלה מ-40 פצצות מרגמה ושלוש רקטות קסאם. אחר הצהריים הצליחו הפלסטינים לגרום לנזק לבית באחת ההתנחלויות בצפון הרצועה מפגיעת אחת הפצצות. איש לא נפגע.

 

היום שוחרר לפרסום סרט וידאו, המתעד את הפגיעה בחוליית יורי המרגמות, שהציתה את ההסלמה האחרונה: כלי טיס של חיל האוויר ירה אתמול בצהריים לעבר קבוצת חמושים בחאן יונס, שניסו לשגר פצצת מרגמה לעבר התנחלויות בדרום רצועת עזה.

 

בסרט רואים פיצוצים קטנים - ירי המרגמות של פעילי חמאס - ולבסוף, פיצוץ גדול, שהיא פגיעת חיל האוויר בחוליה.

 

לדברי הפלסטינים, כלי הטיס שממנו ירו אליהם היה מטוס ללא טייס, אך מחיל האוויר לא התקבל אישור לכך. פעיל החמאס אחמד שהואן נפצע אנושות, ומת מאוחר יותר מפצעיו בבית החולים.

 

בערב נורו שתי פצצות מרגמה נורו בסיס צה"ל בצפון רצועת עזה ונחתו בסמוך לבסיס. מוקדם יותר נורו שני פצמ"רים נוספים לעבר מעבר הסחורות קרני, שבצפון הרצועה.

 

אחר הצהריים זיהו כוחות צה"ל שני פלסטינים לא-חמושים שניסו לחצות את גדר המערכת מול קיבוץ מפלסים, שבצפון רצועת עזה. השניים נתפסו על ידי החיילים ונלקחו לחקירה.אז תחילת השנה סוכלו 65 ניסיונות חדירה לשטח ישראל.

 

בצהריים חשפו כוחות צה"ל מטען קלע במשקל 40 קילוגרמים סמוך לגדר המערכת המקיפה את יישובי גוש קטיף בדרום רצועת עזה. המטען פוצץ באופן מבוקר על ידי חבלנים משמר הגבול.

 

השר לביטחון פנים, גדעון עזרא, הזהיר מוקדם יותר כי אם יימשך ירי פצצות המרגמה "לא נתנתק תחת אש וצה"ל יגיב". עזרא, שדיבר בטקס פתיחת תחנת משטרה באום אל-פאחם, ציין כי "בראש ובראשונה ירי כזה מזיק לפלסטינים. אם אבו מאזן לא יתעשת בסוף זה יפגע גם בו".

 

הבוקר קיים שר הביטחון מופז דיון הערכת מצב בלשכתו. מופז הורה על שורת פעולות וקבע מדרגות פעולה שונות למקרה שתימשך ההסלמה. "חמאס

מנסה לעשות הכל כדי לכרסם ברגיעה ומצליח לעשות זאת בכוונת מכוון מול חולשת הרשות הפלסטינית", אמר שר הביטחון. "ברור לנו לחלוטין שהאירועים בעזה הם על רקע הבעיות הפנימיות ברשות הפלסטינית. הנהגת הרשות אינה מטילה את כובד משקלה ולא עושה את הפעולות הדרושות כדי לבסס את אחיזתה בשטח".

  

"נכון להיום", הוסיף מופז, "חלק מראשי מנגנוני הביטחון החדשים אינם פעילים כלל זו תקופה ארוכה. אנו רואים בחומרה רבה את ההתפתחויות האחרונות ולא נשלים בשום פנים ואופן עם פגיעה באזרחי ישראל. נדע לגבות מהם את המחיר".

 

דובר של תנועת החמאס, מושיר אל-מסרי, הגיב לדברים ואמר: "דברי מופז לא מפחידים אותנו". לדבריו, מטח פצצות המרגמה לא נועד לשבור את הרגיעה אלא "להגיב להפרות מצד הציונים" ו"לנקום את מות שניים מלוחמי הארגון".

 

צילום וידאו: דובר צה"ל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
המטח נמשך
צילום: צפריר אביוב
צילום: אחיה ראב"ד
הורה על שורת פעולות. מופז
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים