שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ניו יורק: שרון ינאם - חסידי חב"ד יפגינו נגד ההתנתקות
  חסידים המתנגדים להתנתקות יפגינו הערב מול ה"ישיבה יוניברסיטי", שם ינאם שרון. אלפים מהם מתכוונים לבוא לישראל להשתתף במאבק בהתנתקות, לאחר שהתאמנו כבר "וחסמו כביש בברוקלין". לדברי הרב וולפא, "כל יהודי יכול לעזור למאבק בתוכנית העקירה והגירוש". במקביל, עמלים מתנגדי ההתנתקות על כתיבת ספר תורה שיוקדש למאבק

  חסידים נגד ההתנתקות: הרב שלום דב וולפא, איש המטה להצלת העם והארץ, חזר בסוף השבוע האחרון מכנס של חסידי חב"ד בניו-יורק, שם נאם בפני 5,000 חסידים נגד תוכנית ההתנתקות. וולפא אמר ל-ynet, כי החסידים גם מתכננים לקיים הערב הפגנה נגד ראש הממשלה, אריאל שרון, בזמן שינאם ב"ישיבה יוניברסיטי".

   

   

   

  לדברי וולפא, מטרת הביקור היתה עידודם וחיזוקם של אלפי חסידים להגיע לארץ ביום פקודה.בואם של החסידים לישראל לקראת ההתנתקות תהווה צעד נוסף במחאת חסידי חב"ד בניו-יורק, שלדברי וולפא, כבר הספיקו לחסום כביש בלב ברוקלין כאות הזדהות עם חוסמי הכבישים: "כל יהודי יכול לעזור למאבק בתוכנית העקירה והגירוש". 

   

  הרב הסביר למה מתערבים החסידים בחו"ל בנעשה בארץ, בעוד אינם מתגוררים כאן, והבהיר כי "גם שרון נסע לדבר עם אנשים בחו"ל, לשמוע את דעתם ולהשפיע עליהם, למרות שהם לא גרים בארץ. מדובר ביהודים שיש להם קרובי משפחה בארץ. מדובר בארץ ישראל".

   

  תורה נגד התנתקות

   

  במקביל למאמצי וולפא להביא לישראל רכבת אווירית של חסידים נגד ההתנתקות, נכתב בימים אלה ספר תורה לזכות סרבני הגיוס ותושבי גוש קטיף וצפון השומרון. כתיבת הספר אמורה להסתיים בעוד כחודשיים, אז יוכנס לאחד מיישובי גוש קטיף במסגרת תהלוכת ענק.

   

  לפי יוזמי המבצע, כל יהודי באשר הוא יכול לקנות אות בספר, בסכום של עשרה שקלים. את אחת האותיות הראשונות קנה הרב אברהם שפירא, במהלך כינוס רבנים, שנערך בירושלים לפני כמה שבועות.

   

  לדברי המתנחלים, מטרת ספר התורה היא ללוות את המאבק מול הצבא והמשטרה, בדיוק כפי שבימי הנביאים היה נישא ארון ברית השם בראש תהלוכת הצבא.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים