שתף קטע נבחר

בתי ספר במחוז חיפה יושבתו הבוקר החל מ-11:00

הלימודים יושבתו במסגרת מחאת המורים נגד הליך הפיטורים שבמסגרת דו"ח דברת. בשעה 11:00 ייפסקו הלימודים והמורים ייצאו להפגין מול משרד החינוך

מחאת המורים נמשכת: הבוקר (יום ב') יושבתו הלימודים באזור חיפה החל מהשעה 11:00. לאחר מכן ייצאו המורים להפגין מול שלוחת משרד החינוך בעיר.

 

בתי הספר שיושבתו הם עירוני ג', חוגים, אליאנס, ליאו בק ויבנה בחיפה; חטיבת הביניים נשר א וב' והחטיבה העליונה בנשר; בתי הספר אריאל ושיפמן בטירת הכרמל; תיכון קריית חיים ובתי הספר ארלוזורוב, דגניה, מגינים וגורדון בקריית חיים; חטיבות הביניים יהונתן ורבין, אורט קריית מוצקין והאולפנה גולה בקריית מוצקין; אורט ביאליק וחטיבות הביניים דפנה ואפק בקריית ביאליק; חטיבת הביניים טבעון ואורט גרינברג בקריית טבעון ותיכון המכללה למנהל באור עקיבא.

 

מדובר בהמשכן הישיר של פעולות המחאה וההשבתה שהחלו המורים בשבוע שעבר, אז השביתו בתי ספר במחוז הצפון ובמרכז. המורים מוחים נגד הליכי השימוע, בסופם אמורים 4,500 מורים לקבל מכתבי פיטורים כחלק מיישום דו"ח דוברת. 

 

יו"ר ארגון המורים העל-יסודיים, רן ארז, אמר בנושא כי המורים ימשיכו במאבקם ללא לאות. לדבריו, "בכל יום אנחנו פועלים במחוז אחר, מפסיקים את הלימודים. אנחנו ערוכים (לשבות - מ.ח.) למשך כל ימות השבוע". 

 

נציגי המורים נפגשו בשבוע שעבר עם הממונה על השכר באוצר, יובל רכלבסקי, וסמנכ"ל כח האדם בהוראה במשרד החינוך. בתום הפגישה אמר ארז כי יש לו תחושה שהצד השני מנסה להפעיל עליהם לחץ סחטני: "יש לי יותר מיסוד סביר להניח שאנחנו עדים לנסיון תעלולים נוסף של לימור לבנת, הנחושה לבצע רפורמה כי היא קשרה את עתידה הפוליטי ברפורמה זו. היא מנסה בכל כוחה להפעיל עלינו לחץ סחטני".

 

ארז הוסיף כי בפגישה הביא כל אחד מהצדדים את הצעתו ולאחר מכן נפרדו לדרכם: "כל צד העלה הצעה משלו ונפרדנו בזה שכל צד התייחס להצעה של הצד שכנגד. אמרנו למנכ"לית משרד החינוך שאין בהצעת האוצר כלום כי היא מחזירה את הגלגל אחורנית ומתנה כל פתרון בקבלת הרפורמה. אנחנו לא מוכנים לקבל את הרפורמה, שפוגעת בכולם. מצד שני, איננו מוכנים לקבל החלטות תחת לחץ ואיומי פיטורים".


פורסם לראשונה 22/05/2005 19:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אחיה ראב"ד
מחאת המורים בחיפה (ארכיון)
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים