שתף קטע נבחר

הבחירות בעבודה: פואד מחקה את רבין

השר בנימין בן-אליעזר פתח באופן רשמי את מסעו לכיבוש צמרת העבודה. הססמה שנבחרה "העבודה מחכה לפואד" דומה באופן לא מקרי לססמתו של רבין בבחירות 92' "ישראל מחכה לרבין". לדבריו, "פרס צריך ללכת הביתה"

העבודה מחכה לפואד - זו סיסמת הבחירות שתלווה את הקמפיין של שר התשתיות, בנימין בן אליעזר, שפתח הבוקר (יום ב') באופן רשמי את המסע לכיבוש צמרת העבודה. בן-אליעזר, אחד מחמשת המועמדים לראשות העבודה, כינס מסיבת עיתונאים בבית מפלגת העבודה בתל-אביב ובה הכריז על פתיחת קמפיין הבחירות שלו.

 

בן-אליעזר בחר בחיים אסא כראש המטה שלו. הדמיון הרב שבין הסיסמה שבה בחר לבין הסיסמה של ראש הממשלה, יצחק רבין ז"ל, בקמפיין 92' ("ישראל מחכה לרבין") אינו מקרי. בן אליעזר ואסא ניסו להציג את בן-אליעזר כבעל היכולת להשיב את המפלגה אל ימיה הגדולים ואל השלטון.

 

"אני מאמין שאנו צריכים להגיע לציבור בדרך אחרת ולא במאבקים פנימיים. לעבודה ולליכוד אין אידיאולוגיה משותפת. לעבודה יש חלון הזדמנויות: אפשר להוביל את ההתנתקות ואחר כך את המהלכים המדיניים. הליכוד נמצא בהתרסקות והעבודה יכלה לשמור על יציבותה".

 

בן אליעזר הבטיח שאם ייבחר יעשה מהפך במנגנון המפלגתי. לדבריו, הגיע הזמן שמפלגה לא תנוהל על ידי יועצים משפטיים ובתי משפט. המנגנון יפעל כמטה בחירות במשך שנים עם מזכ"ל שאיננו חבר כנסת.

 

בחר שלא לתקוף את עמיתיו 

 

בניגוד לעמיתיו, עמיר פרץ ומתן וילנאי, שכינסו מסיבת עיתונאים דומה כדי לתקוף את אהוד ברק, סירב בן אליעזר לתקוף את יריביו בצורה חזיתית. "תקפנו האחד את השני בתוך המפלגה, יצרנו כותרות אבל הפסדנו מנדטים. זאת לא חוכמה, לכן אני לא יוצא כנגד אף אחד מן המועמדים".

 

עם זאת, חזר בן אליעזר על הצורך שהיו"ר המכהן, שמעון פרס, יפרוש מהחיים הפוליטים. בהתייחסו לפרס, אמר בן-אליעזר: "מה כבר אמרתי? פרס הוא דוגמא ומופת להיסטוריה של מדינת ישראל ועשה עבורה רבות אך יש זמן להגיד די. צריך לפנות מקום למתמודדים שישנו את דרכה של העבודה. הכינוי באבא סאלי לא היה לגנאי והוא נאמר מתוך כבוד והערכה. אני יצאתי נגד ההתמודדות של טדי קולק מפאת גילו. היה ברור שאוהבים אותו אך יצביעו נגדו".

 

בן-אליעזר תקף בחריפות את הניסיונות במפלגה לפגוע בלגיטימיות של המיפקד במגזר הערבי: "במקום לפתוח את שעריה בפני האוכלוסייה הערבית המפלגה, עושה הכל כדי למנוע את זה".

 

את מסיבת העיתונאים פתח בן-אליעזר במתקפה נגד שר החוץ, סילבן שלום, על דבריו, לפיהם ישראל לא יכולה לסגת תחת אש: "באמירתו זו, הוא בעצם מחזק את החמאס, כי ברור שכרגע יש מאבק בקרב הפלסטינים, בין הרשות הפלסטינית לחמאס. מהלך ההתנתקות הוא חד-צדדי, ולכן לא מדובר בהסדר בין הצדדים, אלא בהחלטה יזומה. מהלך ההתנקות חייב להסתיים עד תומו. אני לא מאמין שאריק שרון ימשיך את המהלך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
הקמפיין של בנימין בן-אליעזר
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אטילה שומפלבי
מתמודד מול ברק
צילום: אטילה שומפלבי
צילום: צביקה טישלר
ינצח את עמיר פרץ?
צילום: צביקה טישלר
מומלצים