שתף קטע נבחר

"הירוקים" ניצחו, הפרומו ל"סוף הדרך" יורד

בעקבות פניית "הירוקים" לרשות השנייה, "רשת" תוריד מהשידור את הפרומו ל"סוף הדרך 2" בו מצולמים ג'יפים נוסעים על חוף הים

"רשת" תוריד משידור את הפרומו לתוכנית "סוף הדרך" בו נראים ג'יפים נוסעים על החוף, זאת בעקבות פניית מפלגת "הירוקים" לזכיינית ולרשות השנייה.

 

"סוף הדרך" אולי עובדת בצמוד לאירגון "צו פיוס" אבל למרות זאת הצליחה להרגיז אירגון אחר. מפלגת "הירוקים" שלחה אתמול (ב') מכתב למוטי שקלאר, מנכ"ל הרשות השנייה, הדורש להסיר קטע מהתוכנית בו נראים הג'יפים נוסעים על חוף הים. בעקבות הפנייה החליטה "רשת" להוריד את הפרומו וציינה כי לג'יפים אין כל קשר לפרק הבא, הקטע צולם במיוחד למטרת הקדימון.

 

במכתב ששלחה מפלגת "הירוקים" לשקלאר ולבכירי "רשת" מציינת הדס שכנאי, מזכ"ל התנועה, כי נסיעה על חוף הים היא בניגוד לחוק: "אתם בוודאי יודעים שנהיגה על קו חוף הים אסורה והיא בניגוד לחוק משנת 1997. נסיעה על החוף היא עבירה חמורה שבגינה לנהגים נשלל הרישיון. התופעה של נסיעת כלי רכב על החוף היא תופעה מגונה, שפוגעת הן באפשרות של הציבור ליהנות מן החוף בבטחה והן בערכי טבע מוגנים".

 

"אנו נלחמים בתופעה זו במשך שנים" כתבה שכנאי, "ומצב בו תוכנית טלוויזיה מרכזית בישראל מקדמת או מעניקה לגיטימציה לתופעה מקוממת ומעציבה! לא ייתכן שעבירה על החוק תוצג באור חיובי בזמן צפיית שיא בטלוויזיה! לצערנו, באמצעי התקשורת, בעיקר בתוכניות שעוסקות בספורט אקסטרים ובפרסומת, זוכה התופעה ללגיטימציה, ובכך נפגעים המאמצים שמפלגת הירוקים וארגוני הסביבה עושים להפסקת תופעה זו".

 

בנוסף נכתב בפנייה כי "אנו דורשים מכם שתפנו לערוץ להפסיק לשדר את הקדימון הנ"ל לאלתר! אנו דורשים שתורו למפיקי התוכנית לא לשדר קטעים שבהם נראים כלי רכב נוסעים בחוף". 

 

הפנייה נשלחה במקביל גם ל"רשות הטבע והגנים" ול"משטרה הירוקה" בכדי לבדוק האם ניתן להעמיד לדין את מפיקי התוכנית. מהזכיינית "רשת" נמסר כי "העניין נמצא בבדיקה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"סוף הדרך". אבל למה על החוף?
כועסים
לאתר ההטבות
מומלצים