שתף קטע נבחר

בזק: מורידים תעריפים, מעלים דמי שימוש

החל מה-1 ביוני ירדו תעריפי השיחות בבזק, ודמי השימוש החודשיים יתייקרו. עדכון המחירים נעשה בהתאם להמלצות ועדת גרונאו. בנוסף, יחולו שינויים במחירי שירותים נוספים

תעריפי השיחות בבזק ירדו החל מ-1 ביוני, ובמקביל יתייקר התשלום הקבוע על הקו. עדכון המחירים מתבצע כחלק מאימוץ המלצות ועדת גרונאו להורדת התעריפים בבזק.

 

לאחר העדכון, יעמוד מחיר השיחות בין מנויי בזק על 12 אגורות בדקה בשעות השיא (7:00 בבוקר עד 19:00 בערב) ו-5 אגורות בדקה בשעות השפל (19:00 בערב עד 7:00 בבוקר שלמחרת). דמי השימוש החודשיים הקבועים יעלו ל-49.73 שקל. כיום גובה בזק 12.4 אגורות לדקה על שיחות בשעות השיא, ו-5.2 אגורות בדקה על שיחות בשעות השפל. התשלום החודשי הוא 49.14 שקל.

 

עדכון המחירים עוד לא אושר רשמית, והוא זקוק לחתימות של שר האוצר, בנימין נתניהו, ושל שרת התקשורת, דליה איציק. בנוסף לתעריפי השיחות והתשלום הקבוע, יחולו שינויים גם במחירי השירותים שמציעה בזק, כגון העתקת קו.

 

ועדת גרונאו הגישה את המלצותיה בסוף מרץ 2003. ההפחתה הקודמת בתעריפי בזק, ביוני 2004, נעשתה גם היא בעקבות המלצות הוועדה, והוזלו בה כל התשלומים לבזק - שיחות בשיא ובשפל והתשלום החודשי. עד אותה הפחתה עמדו מחירי השיחות בבזק על 13 אגורות בדקה בשעות השיא, 5.5 אגורות בדקה בשעות השפל, ו-50.8 שקל תשלום חודשי קבוע.

 

באחרונה שינתה המדינה את שיטת החישוב לקביעת תעריפי בזק, ובמקום לבסס את החישובים על בסיס השינויים השנתיים בהכנסות החברה, התחילו לחשב את התעריפים על בסיס שינויים רבעוניים. החברה הודיעה לבורסה בתגובה כי השינוי בשיטת החישוב יביא לפגיעה של עשרות מיליוני שקלים בהכנסות החברה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הוזלה בתעריפים, התייקרות בדמי השימוש
מומלצים