שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מנירב: לחייב משרדי הממשלה בהכנת דו"חות כספיים

  נשיא לשכת רואי החשבון: המשבר סביב יישום דו"ח דברת מעלה פעם נוספת את הצורך בעריכת דוחות מבוקרים על ידי רואי חשבון, שיתנו גילוי מלא לכל התנהלות משרדי הממשלה - ברמת ההכנסות, ההוצאות, הנכסים וההתחייבויות

  אם משרדי הממשלה היו עורכים דו"חות חשבונאיים מסודרים, בדומה לגופים עסקיים, ניתן היה למנוע מלכתחילה את המשבר בין משרד החינוך לארגוני המורים. כך אומר נשיא לשכת רואי החשבון, עופר מנירב.

   

  לדבריו, "העברת התקציבים למשרד החינוך ליישום דוח דברת, פיטורי המורים והחזרתם, מעלה פעם נוספת את הצורך בעריכת דוחות מבוקרים על ידי רואי חשבון, שיתנו גילוי מלא  לכל התנהלות משרדי הממשלה - ברמת ההכנסות ההוצאות, הנכסים וההתחייבויות".

   

  על רקע פעילותם של החשב הכללי באוצר, ירון זליכה, ושל החשבונאי הראשי במשרדו, רו"ח רוני אלרואי, לקידום הנושא, אומר מנירב כי "הבטחתו של החשב הכללי כי בשנת 2006 יהיו למשרדי הממשלה דוחות כספיים מסודרים נראית היום קרובה מתמיד".

   

  בנוסף, שיבח מנירב את הרפורמה במס שיצאה לאחרונה על ידי האוצר. לדבריו, מדובר ב"מהלך חיוני וחשוב שנוגע לראשונה בכל שדרת המס: מיסוי ישיר,

  עקיף, מיסוי יחידים ומיסוי שוק ההון. הרפורמה תביא לפישוט וייעול הפעילות בשוק ההון שכן ברגע שיהיו שיעורי מס אחידים, השיקול השיקול הכלכלי הוא זה שייקבע בסופו של דבר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים