שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "נוסייבה יודח בשל התנגדותו לחרם על בר-אילן"
  נשיא אוניברסיטת אל קודס שבמזרח ירושלים, ד"ר סרי נוסייבה, חתם לפני כשבוע על הסכם שיתוף פעולה עם האוניברסיטה העברית. זאת למורת רוחה של הרשות הפלסטינית שתומכת בחרם האקדמי שהוטל בבריטניה על בר-אילן וחיפה. לדיווח עדיין אין אישור רשמי, אך נמסר כי כבר נמצא לו מחליף
  הרשות הפלסטינית החליטה להדיח את נשיא "אוניברסיטת אל-קודס" שבמזרח ירושלים, ד"ר סרי נוסייבה, ממשרתו והחלה בהליכים למינוי אדם אחר במקומו, המתגורר במזרח העיר. כך דיווח הבוקר (חמישי) העיתון "אל-קודס אל-ערבי" היוצא לאור בלונדון.

   

  לפי הדיווח, שעדיין אין לו אישור רשמי, החלטה זו באה בעקבות לחצים של חוגים אקדמיים ופוליטיים שדרשו להדיח את ד"ר נוסייבה ממשרתו לאחר שזה חתם על הסכם לשיתוף פעולה עם האוניברסיטה העברית, לאחר שהאוניברסיטאות בבריטניה הודיעו על חרם אקדמי על אוניברסיטאות חיפה ובר אילן, בשל תמיכתן "בכיבוש הישראלי". על הסכם שיתוף הפעולה חתמו לפני כשבוע ד"ר נוסייבה ונשיא האוניברסיטה העברית, פרופ' מנחם מגידור.  

   

  ד"ר נוסייבה, מצידו, מתח ביקורת על החלטת אגודת מרצים בבריטניה להחרים את שתי האוניברסיטאות – דבר שעורר את זעמם של הסגלים האקדמיים הפלסטיניים שדרשו את הדחתו. גם "הכוחות הלאומיים והאיסלאמיים" הוציאו הודעה משלהם המגנה את התנהגותו של נוסייבה.

   

  נוסייבה, נשיא האוניברסיטה השוכנת באבו דיס, מתגורר במזרח ירושלים ונמצא בשנת שבתון אותה הוא מחלק בין ארה"ב לישראל ולשטחים. מאז הצטרף ל"מפקד
  הלאומי" לצידו של ראש השב"כ לשעבר וחבר מפלגת העבודה, עמי איילון, הוא זכה לביקורות רבות ולאיומים על חייו. זאת, לאחר שהסכים למעשה כי הפליטים הפלסטינים לא ישובו לשטחי מדינת ישראל – הסכמה בגינה האשימו אותו רבים בבגידה בעם הפלסטיני.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום גלי תיבון
  מתנגד לחרם האקדמי ומודח. נוסייבה
  צילום גלי תיבון
  מומלצים