שתף קטע נבחר

מעל מיליארד שקל יגוייסו בשבוע הקרוב בבורסה

דור אלון ישראל קיבלה התחייבויות ממוסדיים לגיוס 470 מיליון שקל. ההנפקה צפויה להיות הגדולה ביותר בגל ההנפקות הנוכחי

ההנפקה הגדולה ביותר בגל ההנפקות של השבועות האחרונים תהיה כנראה זו של דור אלון אנרגיה. החברה קיבלה ביום חמישי התחייבויות מגופים מוסדיים להשתתפות בהנפקת החברה בהיקף של 470 מיליון שקל.

 

החברה מתכוונת לבצע בשבוע הבא הנפקה ראשונית בבורסה, בהיקף של 585 מיליון שקל. בכוונת החברה להנפיק כ-15% ממניותיה בהיקף של 115 מיליון שקל וכן אגח להמרה. ההנפקה אמורה להתבצע לפי שווי אפקטיבי של 600 מיליון שקל.

 

השלב המוסדי בגיוס של דור-אלון ישראל אותת על התאוששות מסוימת בשוק ההנפקות, לאחר כמה ימים של משבר בשבוע שעבר, שהביאו לביטול מספר הנפקות. גופים מוסדיים גדולים, בהם קופות גמל של בנקים, השתתפו בשלב המוסדי.

 

היום ייערך השלב המוסדי בגיוס של דלק נדל"ן. החברה, שתונפק בשבוע הבא לפי שווי של 2 מיליארד שקל, שינתה את מבנה ההנפקה ותבקש בשלב המוסדי התחייבויות לגיוס 300 מיליון שקל, לעומת 600 מיליון שתיכננה במקור. סכום זה כולל 200 מיליון שקל במניות ו-100 מיליון באג"ח (מחציתם באג"ח להמרה ומחציתם באגח סטרייט).

 

החברה תציע למוסדיים גם אופציות לאג"ח בהיקף של 400 מיליון שקל נוספים, שיוכלו להמיר לאגח לאחר תחילת המסחר במניות החברה. את שתי ההנפקות - של דור-אלון ושל דלק נדל"ן - מוביל פועלים אי.בי.אי. מחרתיים אמורה להתבצע ההנפקה הפרטית של קנית, בעלת מרכז עזריאלי, המעוניין לגיוס חצי מיליארד שקל.

 

הצלחות היו גם בהנפקת ישיר אי.די.איי ורודמקו. רודמקו, שבשליטת רוני יצחקי ויורם גינור, הבטיחה בסוף השבוע גיוס של 56 מיליון שקל ממשקיעים מוסדיים, מתוך גיוס כולל של 70 מיליון שקל, בעוד כשבוע. את הנפקת רודמקו הובילו כלל חיתום, רוסאריו קפיטל, איפקס ואלטשולר-שחם.

 

הצלחת רודמקו בולטת במיוחד על רקע העובדה שהחברה לא נזקקה להעלאת הריבית או להקטנת היקף הגיוס המתוכנן. הנפקות שבוטלו בשבוע שעבר הן אבגול, רוטקס, נוימן, אינטרקוסמא, חד מתכת, אורטל וקליל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
דודי ויסמן. מבעלי דור אלון
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים