שתף קטע נבחר

בנגקוק: יער למבוגרים בלבד

בגבו של מלון הילטון בבנגקוק מסתתר זקוף קומה היכל הפריון המקומי. לא צריך להתבייש ויש גם בדיחה ממוצא יהודי

שביל קטן מגודר באברי מין גבריים מגולפים בעץ מוביל לקרחת יער קטנה שבמרכזה אבר מין גברי ענק וסביבו פזורים עשרות דגמים דומים בגדלים שונים, בשלל עיצובים. עשן קטורת עולה מבית הרוחות במרכז הרחבה ומתפזר בין גזעי העצים הזקנים הכרוכים בצעיפים צבעוניים.

 

אולי זה יפתיע אתכם, ובעצם אולי לא, אבל אנחנו בבנגקוק, בירת תאילנד, באחד האתרים המוזרים שאפשר לראות כאן. כדי להגיע צריך רק לצאת לטיולון קטן מאחורי המלון שמוכר כ"הילטון", למרות שכרגע הוא מלון נאי לרט פארק.

 

אבל נתחיל עם קצת שופינג. סעו ברכבת העילית BTS עד תחנת צ'יט-לום, ממנה תעברו על הגשר המוביל ישירות למרכז המסחרי "סנטרל". עלו לקומה 7 ל-Loft, שהיא מסעדת פיוז'ן יאפית ולצידה חנות ספרים שבמרכזה בית קפה (גם הספרים זולים יותר בתאילנד מאשר בישראל, במיוחד ספרי עיצוב ומילונים). בין הלופט לסטארבקס שבקומת הקרקע, מפרידות 6 קומות של שופינג מעולה על מדרגות נעות. 

 

חובה לסרוק ביסודיות כל קומה, כי יש הפתעות. למשל, אגף הפיצ'יפקס בקומה

 3 מול המדרגות הנעות. 

 

לפני שממש נופלים מהרגליים, מומלץ לצאת לטיולון הלוהט שעליו אותתנו בפתיחה: צאו מהכניסה האחורית של סופרמרקט TOP שבקומת הקרקע של מרכז סנטרל. לאחר צעידה של כ-400 מטר בשדרת עצים לאורך תעלת מים תגיעו לכניסה האחורית של מגרש החנייה של מלון הילטון. אחרי השין-גימל שמאלה מתנקזת התעלה הקטנה לעורק תנועה מיימי עמוס בסירות אוטובוס שצופרות ועושות גלים. בשפך נמצא היכל האברים, בתוך גונג'ל פראי בעיצוב מוקפד של גנני המלון.

 

הומור תאי

 

מקורותיו של ההיכל (בתאית - "דז'או מה טהפטים") אינם ידועים. מכל מקום, לפני שנים רבות בנה אחד המאמינים מקדש רוחות לצד פיקוס ענק שבו שכנה רוח טובה (האמונה ברוחות השוכנות בעצים וחפצים חדרה לתרבות הבודהיסטית מאמונות פגאניות תאיות עתיקות, בדומה לקידוש הלבנה שחדר לפולחן היהודי מאמונות המזרח הקרוב). במשך השנים נאספו לצד מנחות הקטורת סמלים פאליים מעוצבים באופן ריאליסטי, שהוגשו כמנחה בהיכל המוקדש לבקשות בנושא פריון. 

 

אברי מין גבריים משמשים בתאילנד גם מחוץ להיכל, כקמע שמביא שפע והצלחה. כשתגיעו בערב לשוק תוכלו לראות שעל כל בסטה מונח קמע כזה מעץ ועליו לחשים בכתב באלי, שממנו התפתח הכתב התאי המודרני.

 

מינט, חדרנית מהמלון שפגשתי מקטירה קטורת בהיכל, אמרה לי

 שמכל הפסלים ברחבה שני חזרזירי האבן שיש להם זרג במקום ראש - מסמלים בשבילה את המין הגברי כולו. פתאום התחלתי לחוש קצת אמפטיה לזוג הפסלונים. פאון, שומר החניון ממוצא סיני-בודהיסיטי, מוכן לספר לכל אורח בדיחה שנשמעת כל כך יהודית, שקשה להאמין שלא שמע אותה מתייר ישראלי: נערה בכפר סמוך לבנגקוק גילתה שהיא הרה. להורים הנדהמים היא סיפרה שהרוח שבעץ היא שהכניסה אותה להריון. נזיר בכיר, שהובהל מהמקדש הסמוך כדי לחקור את הנס, שאל: בתי, הרי צריך גבר כדי לממש את ברכת הרוח... השיבה הנערה: חסרים בחורים בכפר?

 

אם יתמזל מזלכם תוכלו להדליק קטורת עם נשים תאיות שמגיעות, בתום מסלול שופינג, לבקש בן זכר. ערוץ הפריון התאי קצת יותר סקסי ומושך מהשתטחות על קברי צדיקים בגליל בהנץ החמה, למרות שאין נתונים סטטיסטיים ברורים לגבי עדיפותה של אחת השיטות.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההיכל. זרג במקום ראש
צילום: רן עזר
המלון. הגננים אחראים לעיצוב
מומלצים