שתף קטע נבחר

שטראוס-עלית, אינטל ורפא"ל - מובילות חברתיות

שטראוס-עלית מובילה באחריות חברתית בקרב החברות הציבוריות, אינטל ישראל מובילה בקרב החברות הפרטיות ורפא"ל מובילה חברות הממשלתיות. למדד מעלה של הבורסה לני"ע הצטרפו החברה לישראל, בזק, דלתא, טאואר, סאיטקס ואלווריון

חברת שטראוס-עלית עומדת בראש דירוג החברות הציבוריות המובילות באחריות חברתית, על פי דירוג מעלה. הראשונה בדירוג החברות הפרטיות היא אינטל ישראל, ובקרב החברות הממשלתיות מדורגת ראשונה רפא"ל. המדובר בחברות בהן קיימת התייחסות רבה יותר ומוקצים משאבים נרחבים יותר לתחום החברתי.

 

לדרוג "מעלה" המלא של החברות הציבוריות בארץ לחצו כאן.

 

לדרוג המלא של החברות הנסחרות בחו"ל, הפרטיות והממשלתיות לחצו כאן. 

 

מנתוני דירוג מעלה 2005 (עסקים מנהיגים אחריות חברתית), המבוססים על נתוני 2004, עולה כי החברות הגדולות בישראל מודעות יותר לחשיבות האחריות החברתית ומגבירות ההתייחסות והמשאבים המוקדשים לתחום.

 

החברות הכלולות בדירוג מעלה הן החברות הציבוריות הנכללות במדד ת"א 100 של בורסת ת"א, וכן חברות ציבוריות ופרטיות שמחזור ההכנסות שלהן הוא לפחות 100 מיליון דולר בתחומי שירותים ומסחר, תעשיה, בנייה ותשתית.

 

בעקבות פרסום הדירוג היום, עודכנה רשימת החברות הציבוריות הנכללות במדד מעלה שהושק ע"י הבורסה בפברואר השנה.

 

החברות הנכנסות לדירוג מעלה הן החברה לישראל, בזק, דלתא, טאואר, סאיטקס ואלווריון. החברות היוצאות מהמדד הן: נייר חדרה, מגדל, אלוני חץ, בינלאומי 5, אסם ואיתוראן.

 

מדדים לאחריות חברתית המתפרסמים בארה"ב, בריטניה, דרא"פ ועוד, הוכיחו לאורך שנים מתאם בין רמת האחריות החברתית-סביבתית של חברות אלו, לבין ביצועי המניות שלהן. לאור השקת המדד, מיהרו בתי השקעות בישראל למנף את הפוטנציאל העסקי ולאחרונה הושקו תעודת-סל וקרן נאמנות המבוססות על המדד. 

 

עליה במפלס ההתנדבות

 

ב-84% מהחברות בדירוג יש התנדבות עובדים. המגמה המתרחבת של חברות המפעילות תכניות התנדבות לעובדיהן, כחלק מהאחריות החברתית שלהן, מוצאת ביטויה גם בנתוני הדירוג. השנה עלה אחוז החברות הציבוריות, בהן יש התנדבות עובדים ל-81%, לעומת 75% בשנה שעברה.

 

בחברות הפרטיות עלה השיעור ל-92% לעומת 85% בשנה שעברה. בחברות הממשלתיות, שעל פי חוק אינן יכולות לתרום כסף, אנו מוצאים, גם השנה, התנדבות עובדים בכל חברה ממשלתית בדירוג. 

 

מרוויחים יותר, תורמים עוד יותר

 

התרומה הממוצעת של החברות המשתתפות בדרוג עלתה בכ- 80% התאוששות המשק בשנת 2004 באה לידי ביטוי גם בגובה התרומות של חברות בכסף ובשווה-כסף.

 

התרומה הממוצעת של החברות המשתתפות בדרוג השנה היא 3.1 מיליון שקל, לעומת 1.7 מיליון שקל ב-2003, גידול של כ-80%. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אינטל. מקום ראשון מהפרטיות
צילום: מאיר אזולאי
מומלצים