שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  חייל ריסס "יהודי לא מגרש יהודי" בלשכת הרמטכ"ל

  כשהוא מצויד בספריי, טיפס חייל מחיל-האוויר ללשכת הרמטכ"ל בקריה. הוא החל לרסס את הגרפיטי בגנות ההתנתקות - ונעצר. ובגדה: מילואימניקים ריססו כתובות על קרוואנים במאחזים

  מי שהיה זקוק להוכחה נוספת לכך שהוויכוח הפוליטי חודר עמוק עמוק לתוך שורות הצבא, קיבל אותו היום (א') בקודש הקודשים של צה"ל - לשכת הרמטכ"ל בקריה בתל-אביב.

   

  חייל מחיל-האוויר הגיע לבסיס הקריה, טיפס ללשכת הרמטכ"ל בבניין צה"ל החדש ובחדר הסמוך ללשכתו וללשכת סגנו, ריסס בספריי כתובות בגנות ההתנתקות.

   

  החייל הספיק לכתוב חלק מהמשפט "יהודי לא מגרש יהודי", עד שאחד המאבטחים בקומה הבחין בו ועצר אותו. הוא הועבר לחקירה במשטרה הצבאית. מדובר בחייל חובש כיפה שאינו משרת בקריה. ככל הנראה, הוא הגיע למקום במיוחד כדי לבצע את המעשה.

   

  בשעת האירוע, הרמטכ"ל היוצא, רב-אלוף משה יעלון, לא שהה בלשכתו, אך היה בדרכו אליה. לפני מספר שבועות, בעת טקס סיום קורס קצינים בלטרון, בו השתתף הרמטכ"ל, ניסו שני צעירים להניף שלט נגד תוכנית ההתנתקות, אך נעצרו תוך כדי המעשה על-ידי חיילים שהיו באזור ועל-ידי קצין המשטרה הצבאית הראשי. אולם כאן מדובר באירוע בו לראשונה, מעורב חייל לובש מדים, שניסה לבצע פעולה זו האסורה בצה"ל. החייל ככל הנראה לא יועמד למשפט בבית דין צבאי, אלא יישפט בדין משמעתי ביחידתו.

   

  בתוך כך, הבוקר פשטו מספר חיילי מילואים, חלקם מתנועת "אומץ לסרב", על שני מאחזים בלתי חוקיים בגדה - מצפה אסף וגבעת הרוא"ה. החיילים, שהיו מצוידים בספריי, ניצלו את יום ההוקרה למערך המילואים כדי לרסס מספר כתובות במקום נגד העובדה, שמילואימניקים נאלצים לאבטח את המאחזים.

   

  בין החיילים היה סמל-ראשון (מיל') ש., בן 22, שהשתחרר בשנה שעברה משירות סדיר בחטיבת הצנחנים ובקיץ זומן לשירות המילואים הראשון שלו. "מפריע לי שחיילי מילואים יושבים במקומות שלמעשה נבנו בצורה לא חוקית", הסביר את המעשה. "זה אבסורד שהממשלה מפקירה את דמם של החיילים האלה, ולכן אני וחברים שלי ריססנו את כתובות הגרפיטי האלה".

   

  את הכתובות ריססו ש. וחבריו על הקרוואנים ועל מגדל המים באחד המאחזים. באחד המקרים זיהתה אותם תושבת, ולטענתם, השליכה על רכבם פחית שתייה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דובר צה"ל
  היה בדרך ללשכה. יעלון
  צילום: דובר צה"ל
  מומלצים